با دریافت ویتامین D کافی از بروز سرطان روده پیشگیری کنید
تحقیقات اخیر ثابت کرده افرادی که ویتامین دی مورد نیاز بدن خود را به خوبی تامین می کنند خطر ابتلا به سرطان روده را در خود کاهش می دهند

پیشگیری از سرطان روده به کمک ویتامین دی

بر اساس یک مطالعه جدید که توسط دانشمندان موسسه سرطان دانا فاربر دانشگاه هاروارد انجام شده است، مصرف مقادیر بیشتری ویتامین D آن هم عمدتا از منابع غذایی، می‌تواند برابر ابتلا به سرطان روده بزرگ یا پولیپ‌های پیش‌سرطانی روده محافظت ایجاد کند.

این مطالعه که به تازگی در مجله Gastroenterology به‌صورت آنلاین منتشر شده است، توصیه‌هایی برای دریافت بیشتر ویتامین D به عنوان استراتژی موثر پیشگیری از سرطان روده بزرگ در بزرگسالان زیر ۵۰ سال ارائه می‌دهد.

به گفته محققان مصرف روزانه ۳۰۰ واحد یا بیشتر از این ویتامین، خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ را تقریبا ۵۰ درصد کاهش می‌دهد.

مصرف بیشتر ویتامین D با کاهش خطر ابتلا به پولیپ روده بزرگ پیش‌سرطانی قبل از ۵۰ سالگی مرتبط است. در واقع این ویتامین، با فعال کردن سلول‌های T که به سلول‌های سرطانی حمله می‌کنند، سیستم ایمنی بدن را تقویت می‌کند.

این یافته‌ها بر اساس داده‌های مطالعه روی بیش از ۹۴ هزار زن به دست آمده اند؛ کسانی که بخشی از یک مطالعه طولانی‌مدت بودند که در اوایل دهه ۹۰ میلادی آغاز شد.

به گفته نویسندگان این پژوهش درک عوامل خطر مرتبط با سرطان روده بزرگ در دوران جوانی بسیار مهم است؛ چون می‌توان تصمیمات آگاهانه‌ای در مورد شیوه زندگی و رژیم غذایی گرفت و افراد پرخطر را تحت غربالگری زودهنگام قرار داد.

بیشتر بدانید : درمان سرطان روده بزرگ با بره موم عسل

بیشتر بدانید : تست ساده و ارزان برای تشخيص سرطان روده بزرگ

بیشتر بدانید :  چه عواملی خطر بروز سرطان روده بزرگ را افزایش می دهند؟

بیشتر بدانید : مشخصات افرادی که به سرطان روده بزرگ مبتلا می شوند

گردآوری : گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع : yjc.news