برای پیشگیری از تشنگی ماه رمضان این گیاه را بخورید
تشنگی در ماه رمضان مسئله ای است که افرد بسیاری در زمان روزه گرفتن دچار می شوند، برای کاهش میزان تشنگی در طول روز توصیه می شود شربت خاکشیر مصرف شود

خاکشیر بخورید تا تشنه نشوید

خاکشیر گیاهی بسیار موثر برای بهبود وضعیت گوارشی انسان‌ها است، این گیاه در طب سنتی جایگاه ویژه‌ای دارد و کمک زیادی به رفع عطش انسان‌ها و جلوگیری از گرمازدگی در طول روزهای گرم تابستان می‌کند.

روزه‌داری در فصل گرما گاهی سبب ایجاد عطش در فرد روزه‌‍دار می‌شود، مصرف خاکشیر در ایام ماه‌رمضان تا حد زیادی جلوی بروز چنین مشکلی را می‌گیرد و کلیه‌ها را تقویت می‌کند، خاکشیر همچنین سبب خنک شدن بدن در مواجهه با گرما نیز می‌شود.

گیاه خاکشیر سرشار از امگا۳ است و مصرفش سبب ایجاد درخشندگی و طراوت پوست می‌شود همچنین خاکشیر با افزایش اکسیژن پوست، سلول های پوستی را تحریک می کند و تولید فیبروبلاست را افزایش می دهد.

کاربرد اصلی خاکشیر در گذشته برای درمان عفونت بوده است، چرا که این گیاه خاصیت ضد عفونی بسیار زیادی دارد و برای رفع ناراحتی‌های روده مانند اسهال یا حتی یبوست بسیار مفید است.

بنابر اعلام پژوهشکده گیاهان دارویی، آثار درمانی گستردهای از جمله خلط آور، محرک و نیروبخش، نرم کننده و تقویت کننده قلب و اثرات ضد انگلی برای این گیاه ذکر شده است.

بیشتر بدانید : لاغری با خاکشیر و دیگر خواص خاکشیر

بیشتر بدانید : چرا نوشیدن شربت خاکشیر برای تابستان ضروریست؟

بیشتر بدانید : به این دلایل روزه تان را با خاکشیر و نبات باز کنید

بیشتر بدانید : خوردن خاکشیر در دوران بارداری خطرناک است؟

گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع: borna.news