تمرین های ورزشی برای برای بهبود برخی بیماری ها
انجام برخی حرکات ورزشی ساده می تواند به بهبود بیماری های شما کمک کند

با این تمرین ها به بهبود بیماری ها کمک کنید

بسیاری از ورزش‌ها راهی برای از بین بردن مشکلات جسمی و روانی و حتی کند کردن روند پیری هستند، البته هیچ کدام از فعالیت های بدنی نمی‌توانند روند افزایش سن را متوقف کنند اما شواهد نشان داده است که فعالیت بدنی امید به زندگی را افزایش می دهد.مهم‌ترین تمرینات ورزشی که نباید از آن‌ها غفلت شود:

 تمرینات قلبی عروقی برای پیشگیری از مشکلات قلبی

پرداختن به تمرینات قلبی عروقی که منجر به افزایش پمپاژ قلب می شود، عضلات قلب را تقویت  می کند و موجب سلامت بیشتر این عضو از بدن  می شود.انجام ورزش قلبی عروقی سه تا چهار بار در هفته و برای ۳۰ دقیقه جهت تقویت عضلات قلب ضروری است. این تمرینات شامل پیاده روی، حرکت روی تردمیل، دوچرخه ثابت و متحرک و  دیگر تمرینات هوازی است.

 فعالیت با تاثیر بالا برای دفع پوکی استخوان

تحقیقات نشان می دهد که انجام ورزش هایی که همراه با تحمل وزن هستند و در برابر نیروی جاذبه زمین شما را وادار به فعالیت می کنند، به افزایش قدرت استخوان ها کمک می کند. ورزش های راکتی، تمرین وزنه، پیاده روی، پیاده روی طولانی، آهسته دویدن، بالا رفتن از پله و تنیس از جمله این تمرین ها هستند.علاوه بر آن ،صحیح ایستادن و صحیح راه رفتن هم به تراکم استخوان کمک می کند.

 تمرینات قدرتی برای پیشگیری از ورم مفاصل

با این حال ثابت شده انجام ورزش های قدرتی به میزان دو تا سه بار در هفته یکی از بهترین راه ها برای پیشگیری از درد ناشی از ورم مفاصل است. ورزش‌هایی که تمرینات قدرتی به صورت پایه‌ ای در آن استفاده می‌‌‌شود شامل بدن سازی، وزنه‌برداری، پاورلیفتینگ، پرتاب وزنه و بسیاری دیگر از رشته ‌های ورزشی است.

 انواع تمرینات قدرتی

  •  تمرینات قدرتی برای توان و نیروی عضله

  •  تمرینات قدرتی برای حجم عضله

  •  تمرینات قدرتی برای استقامت عضلانی

 ورزش های کششی برای درمان درد پشت

انجام ورزش های کششی برای کاهش این دردها و حتی از بین بردن آن ها موثر است. بهترین راه برای پیشگیری از کمر درد انجام مرتب و منظم تمرینات کمر و تمرین درمانی است. توصیه می شود که حرکات کششی و تقویتی کمر را حداقل برای دو یا سه بار در هفته انجام دهید. راه موثر دیگر برای پیشگیری از کمر درد و همچنین پا درد انجام دادن کارهای روزانه به شیوه درست و به کار گیری  راه های صحیح حرکتی است.  

 بیشتر بدانید :  سرطان را با این ورزش ها درمان کنید

بیشتر بدانید :  تاثیر ورزش شنا بر بیماریها

بیشتر بدانید :  فعالیت و ورزش های ممنوع برای کسانی که مبتلا به بیماری قلبی هستند

بیشتر بدانید : حرکات ورزشی برای پیشگیری و کنترل فشارخون

گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع:khorasannews.com