كودكان پس از سن شش و تا 9 سالگی می توانند هر ورزشی را كه دوست دارند، انجام دهند....

دبیر انجمن علمی، پزشكی ورزشی ایران، انجام فعالیت های ورزشی تخصصی را برای كودكان زیر شش سالگی مضر دانست و توصیه كرد، كودكان تا پیش از طی كردن این محدوده سنی، بصورت تفریحی ورزش كنند.

دكتر علی مظاهری نژاد  افزود: كودكان پس از سن شش و تا 9 سالگی می توانند هر ورزشی را كه دوست دارند، انجام دهند.

وی با بیان آنكه پس از 9 سالگی، ورزش برای نوجوانان تخصصی تر می شود، گفت: از آن جایی كه رشد بچه ها در سن نوجوانی هنوز كامل نشده، بهتر است از ورزش های تخصصی سنگین در این سن جلوگیری شود.

دبیر انجمن علمی پزشكی ورزشی گفت: ورزش های تخصصی سنگین از جمله وزنه برداری و كشتی در سنین نوجوانی به رشد بچه ها آسیب رسانده و در آنان اختلال ایجاد می كند.

مظاهری نژاد ادامه داد: در صورت علاقه مندی نوجوانان به این نوع ورزش ها، باید با آن با احتیاط برخورد كنند تا دچار آسیب نشوند.

به گفته دبیر انجمن علمی، پزشكی و ورزشی ایران، حركات ورزشی در سنین نوجوانی و جوانی در جلوگیری از دردهای مفصلی در بزرگسالی موثر است، اما باید این نوع ورزش ها با مشورت متخصصان طب فیزیكی و ورزشی صورت گیرد.

مظاهری نژاد افزود: فعالیت بدنی در سنین پایین از بروز بیماری های مختلف جلوگیری می كند و مفصل ها در اثر حركات مفید روزانه، همیشه جوان می ماند و كمتر دچار درد می شود.

وی گفت: نوع ورزش و حركات بدن در سنین مختلف متفاوت است بنابراین ورزش های مناسب، سلامت مفاصل و استخوان ها را در سنین جوانی و میانسالی و حتی سالخوردگی بیمه می كند.

 

مظاهری نژاد ادامه داد: فعالیت های ورزشی كه منجر به مصرف انرژی در بدن شود، فعالیت فیزیكی نام دارد اما اگر این حركات ورزشی هدفمند و برنامه ریزی شده باشد، ورزش نامیده می شود.
 
گردآوری : گروه سلامت سیمرغ
www.seemorgh.com/health
منبع :Salamatnews.com
 
مطالب پیشنهادی:

8 ورزش برای رفع درد گردن
چه ورزشی برای زانو درد خوب است ؟
ورزش چشم
رابطه ورزش و هوش
9 ورزش کمردرد +تصویر

 
 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
 
X