تناسب اندام در برخی از کشورها بسیار افت کرده و حتی خردسالان هم بسیار چاق شده اند.
پژوهشگران در خصوص شیوع چاقی در میان دخترها به نسبت پسرها هشدار می دهند، چاقی معمولا در دختران زودتر از پسرها آغاز می شود. سن چاقی در حال حاضر در دختران از حدود 7 سالگی آغاز می شود.
 
گفتنی است، پزشکان علت این امر را در وهله اول عدم ورزش کردن دختران به میزان کافی در مقایسه با پسران می دانند، همچنین عدم رعایت رژیم غذایی مناسب از سوی برخی از کودکان و خانواده های آنها به  همراه فرم خاص بدن دختران و فاکتورهای ژنتیکی و خانوادگی همگی می توانند باعث بروز چاقی حتی در سنین کم در میان دختران شوند.
 
بررسی ها نشان می دهند پزشکان با مطالعه بر روی 7000 دانش آموز دبستانی دریافته اند که از این میان آن دسته از دانش آموزانی که به  مدت 1 ساعت در طول روز ورزش انجام می دهند، وزن متناسب و خوبی در مقایسه با دخترانی دارند که فعالیت فیزیکی ندارند.
 
پزشکان در مقایسه جمعیت دختران 7 ساله در برخی  کشورها دریافته اند که تناسب اندام در برخی از کشورها بسیار افت کرده و حتی خردسالان هم بسیار چاق شده اند که می بایست راهکاری جدی برای مقابله با این مشکل جهانی اندیشیده شود، زیرا چاقی در دوران کودکی به صورت مستقیم با بروز بیماری ها در جوانی مرتبط است.


گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
www.seemorgh.com/health
منبع : yjc.ir


مطالب پیشنهادی:
راه های مقابله با چاقی شکمی
احساس چاقی، واقعا چاقتان می کند!
بهترین سن پیشگیری از چاقی در کودکان
روش های آسان برای پیشگیری از چاقی!
این نوع چاقی به دلیل پرخوری نیست
 
 

 
X