اگر می خواهید کودک باهوش داشته باشید این کارها را انجام دهید
داشتن کودک باهوش یکی از آرزوهای همه مادران در دوران بارداری است. بهتر است بدانید تغذیه دوران بارداری تاثیر مستقیم بر هوش کودک دارد. در این مقاله غذاهایی را معرفی می کنیم که به افزایش هوش کودک کمک می کنند.

تغذیه مناسب برای داشتن کودک باهوش

 داشتن کودک باهوش یکی ازخواسته‌های مادران بارداراست که با چند روش آسان می توانند به این مهم دست یابند. برای داشتن کودک باهوش کافی است از دوران بارداری به فکر باشید.


برای داشتن کودک باهوش میوه و سبزی مصرف کنید

از مصرف میوه و سبزی تازه غافل نشوید. این مواد خوراکی که سرشار از ویتامین های مفید است، سلامت مادر و جنین را تضمین می‌کند و دریافت همین ویتامین ها، باعث افزایش هوش کودک می شود.


برای داشتن کودک باهوش کمتر حرص بخورید

بر اساس نتایج تحقیقات، مادرانی که در دوران بارداری استرس بسیاری داشته اند یا عصبی بوده‌اند، فرزندانی کم هوش تر از دیگر مادران خواهند داشت.


برای داشتن کودک باهوش مراقب دندان هایتان باشید

اگر می خواهید کودک باهوش داشته باشید این کارها را انجام دهید

مشکلات و بیماری‌های مربوط به دهان و دندان از جمله عواملی است که روی نوزاد تاثیر مستقیم می‌گذارد. همچنین سیگار کشیدن از جمله مواردی است که تاثیرات مخربی بر مغز کودک خواهد گذاشت.


برای داشتن کودک باهوش از مصرف شکر بپرهیزید

شکر از جمله مواد غذایی است که سبب ایجاد تاثیرات مخرب بر ذهن کودک می‌شود. همچنین سبب برهم خوردن تعادل انسولین بدن می‌شود؛ پس اگر به دنبال داشتن فرزندانی باهوش هستید، مصرف شکر را کم کنید.


برای داشتن کودک باهوش رژیم غذایی مناسب داشته باشید

نتایج پژوهش‌های اخیر نشان می‌دهد که ترکیبات موجود در تخم مرغ به رشد سلول های مغزی جنین کمک می کند و سبب می‌شود فرزندتان باهوش ‌تر شود البته ماهی هم از جمله مواد غذایی است که تاثیر مثبتی بر مغز فرزندتان خواهد گذاشت.

اگر می خواهید بیشتر بدانید : عـوامـل تـاثـیـرگـذار بـر هـوش کـودک

اگر می خواهید بیشتر بدانید : آیا می خواهید بچه ای باهوش تر داشته باشید؟!

اگر می خواهید بیشتر بدانید : آیا می خواهید فرزندتان نابغه باشد؟

اگر می خواهید بیشتر بدانید : تيز كردن هوش كودكان!؟گردآوری : گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع : yjc.ir


Save