چه زمانی تب باعث تشنج در کودکان می شود
 شایع‌ترین بیماری نورولوژی در اطفال تب و تشنج که از 6 ماهگی تا 6 سالگی شیوع داشته و با بالا رفتن تب بالای 38 درجه به وقوع می‌پیوندد

در چه صورت تب باعث تشنج در کودک می شود

یک نورولوژیست با اشاره به انواع تب و تشنج در کودکان گفت: در خانواده‌هایی که سابقه تب و تشنج وجود دارد والدین باید بیشتر نسبت به تب بالای فرزندانشان حساس باشند.

 پرویز بهرامی، فوق‌تخصص تشنج و نوار مغزی در ارتباط با تب و تشنج در اطفال اظهار داشت: این مشکل به طور کلی دو نوع عمده دارد که در نوع اول تب و تشنج ساده بوده، کمتر از 15 دقیقه به طول می‌انجامد و یکبار در 24 ساعت رخ می‌دهد.

وی افزود: نوع دوم تب و تشنج کمپلکس نام داشته که بیشتر از 15 دقیقه به طول می‌انجامد به صورت کانونی رخ می‌دهد و چندین بار در 24 ساعت ممکن است تکرار شود که در هر دو مورد باید بررسی دقیق توسط پزشک انجام گیرد.

فوق‌تخصص تشنج و نوار مغزی ادامه داد: شایع‌ترین بیماری نورولوژی در اطفال تب و تشنج که از 6 ماهگی تا 6 سالگی شیوع داشته و با بالا رفتن تب بالای 38 درجه به وقوع می‌پیوندد.

تب نوزاد،گریه نوزاد

در خانواده‌هایی که سابقه تب و تشنج وجود دارد والدین باید بیشتر نسبت به تب بالای فرزندانشان حساس باشند و مراقب‌های ویژه هنگام تب از جمله کنترل مداوم آن، پاشویه،‌استفاده از استامینوفن و در صورت نیاز شیاف را مدنظر قرار دهند.

 والدین باید زمانی که فرزندانشان تب دارند در آگاهی کامل بوده و نسبت به این قضیه جهت پیشگیری از عوارض جدی در فرزندانشان حساس باشند.

تشنج ناشی از تب شایع‌ترین نوع تشنج در کودکان است که بیشتر به دلیل بروز عفونت های گوارشی ، تنفسی و ادراری به وقوع می‌پیوندد لذا در هر کودک مبتلا به تشنج ناشی از تب باید کانون تب مشخص و درمان شود .

بیشتر بدانید : وقتی بچه ها تشنج می کنند...

بیشتر بدانید : اقدامات فوری در زمان تشنج کودکان و نوزادان

بیشتر بدانید : تشنج در کودکان چیست؟گردآوری : گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع :farsnews.com