تلفن همراه چه خطراتی برای مغز کودکان دارد؟
استفاده از تلفن همراه در بین کودکان به شکل گسترده ای رو به افزایش است اما بهتر است بدانید تلفن همراه خطرات زیادی برای مغز کودکان دارد

خطرات تلفن همراه برای مغز کودکان

بافت مغز کودکان به دلیل داشتن رطوبت بیشتر، یک رسانایِ فوق العاده برای اشعه تلفن همراه است. به همین دلیل مغز کودکان نسبت به مغز افراد بزرگ سال در مواجهه با این اشعه بسیار گرم ترمی شود. دانشمندان دریافتند اشعه تلفن همراه خطر تومور مغزی را در کودکان افزایش و به طور معمول یک چهارم سرطان های دوران کودکی را تومور مغزی تشکیل می دهد.

در این مطالعه مشخص شده است که اگر کودکان استفاده از تلفن همراه را از کودکی آغاز کرده باشند، در اواسط سن نوجوانی مستعد  تومور مغزی خواهند شد و این با توجه به علاقه مندی آن ها به تلفن همراه فاجعه است.


 چرا نباید کودکان در معرض اشعه تلفن همراه قرار گیرند؟

  • مغز کوچک
  • رطوبتِ بیشتر در مغز
  • افزایش آسیب های بافت مغز به علت رطوبت زیاد

توجه نکردن کودکان در هنگام استفاده از این وسیله به علایمی مثل گرم شدن گوش، گرم شدن سر، کاهش اشتها و ایجاد تهوع به علت افزایش حرارت و خشکی در مغز،فشاردادن گوشی تلفن همراه به سر به ویژه به طور مداوم و نگه داشتن آن در یک طرف سر و تغییر ندادن از یک طرف به طرف دیگر سر، باعث جذب اشعه هایِ خطرناک در مغز می شود.

از آثار دیگر دستگاه های الکترونیکی روی بچه ها، ناباروری، اوتیسم، کاهش رطوبت مغز و آلزایمر، اختلال درعملکرد سیستم ایمنی و سرطانِ سینه و مغز است. 


بیشتر بدانید : تماشای تلویزین و بازی با تبلت و موبایل برای کودکان ممنوع، زیرا ...

بیشتر بدانید : تا چه سنی باید موبایل و تبلت را از کودکان دور نگه داریم

بیشتر بدانید : گوشی های هوشمند برای سلامت ما بی خطرند یا گوشی های قدیمی؟

بیشتر بدانید : نور آبی موبایل خطر سرطان پروستات و سینه را افزایش می دهد


گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع: khorasannews.com