عینک زدن کودکان با لجبازی ها و ناراحتی هایی از طرف کودک همراه است که در اینجا به چند نکته برای قانع کردن کودکان در عینک زدن اشاره می شود

 دردسرهای عینک زدن کودکان

هیچ گاه راجع به عینک فرزندتان از خود ناشکیبایی نشان ندهید. اگر کودکتان به اندازه کافی بزرگ است که بتواند خودش عینکش را بردارد و بگذارد، اجازه دهید، خودش این کار را بکند.

زمانی که کودک تان عینک به چشم دارد، درخصوص عینک و ظاهر او عکس العمل خوب نشان دهید. توصیه های عینک ساز را نیز درخصوص فریم (اندازه و راحتی) بپذیرید. معمولا در سنین کودکی این موضوع مهم تر از زیبایی ظاهری فریم است.

اگر کودک شما شیرخوار بوده و تازه راه افتاده است، پس از زدن عینک، او را از راه رفتن منصرف نکنید. اگر کودک عینک را برمی دارد، دوباره به چشمش بزنید. اگر دوباره برداشت، لحظاتی آن را دور از دسترس بگذارید، سپس دوباره بزنید. با کودکان خیلی کوچک برای این موضوع وارد جنگ و جدل نشوید.

اگر سوالی دارید یا عینک به چشم بچه راحت نیست، حتما به عینک ساز خود مراجعه کنید. اگر کودک هنوز هم آن را دایم از چشمش برمی دارد، به چشم پزشک مراجعه کنید و ببینید چه دستوری می دهد. چشم پزشک برای شما تعیین می کند چه زمانی از روز، او باید عینک داشته باشد و چه اوقاتی می تواند عینکش را نزند.

سعی کنید بفهمید چرا کودکتان باید عینک بزند و اگر نزند چه نتایجی خواهد داشت. همچنین باید به کودک تان آموزش دهید هنگام در آوردن عینکش، از دو دست استفاده کند تا از فرسوده شدن دسته ها جلوگیری شود . 


بیشتر بدانید : آیا عينک باعث تغيير حالت و گود افتادن چشم‌ها می‌شود؟

بیشتر بدانید : گودی زیر چشم ناشی از عینک را چطور برطرف کنیم؟

بیشتر بدانید : بینایی کودکان را با استفاده از عینک آفتابی نجات دهید!

بیشتر بدانید : 10 نکته ای که چشم پزشک شما می داند- و آرزو داشت که شما هم بدانید

گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع: khorasannews.com


 
 

 
X