نقاطی که ماساژ دادنشان به تسکین مشکلات جسمی کودکان کمک می کند
 ماساژ دادن یا وارد کردن فشار به قسمت هایی از پا روشی طبیعی برای تسکین برخی دردهای نوزادان می باشد

 روشی طبیعی برای برطرف کردن مشکلات کودکان

بیشتر مادرها می دانند وقتی نوزادشان ناخوش یا بدخلق است، یک ماساژ ملایم می تواند به آرام شدن فرزند دلبندشان کمک کند. نوزادان حساسیت زیادی به تماس های لذت بخش و رفلکسولوژی (Reflexology) دارند، نوعی انگیختگی مختصر نقاط فشار در پاها که می تواند برای سلامت نوزاد معجزه کند. در ادامه شما را با این نقاط فشار و آثار آن ها آشنا خواهیم کرد.

1- درد موقع دندان در آوردن

اگر نوزادتان در حال دندان درآوردن است، یک ماساژ مختصر نوک انگشتان پای او درد ناشی از آن را تسکین می بخشد. نقاط مرتبط با فک بالایی و پایینی و دندان ها در زیر بند انگشتان پا قرار دارند. وارد آوردن فشار به انگشتان پای نوزادان راه درمانی است طبیعی برای درد ناشی از رشد دندان در آن ها .

2- آبریزش بینی

مالش انگشتان پای نوزادتان ممکن است به رفع مشکل آبریزش بینی او کمک کند. نقطه ی فشار اصلی مربوط به سینوس ها در نوک انگشت بزرگ پا قرار دارد. با ماساژ ملایم این نقطه می توانید به تسکین علائم سرماخوردگی نوزاد خود و درد سینوس های او کمک کنید.

3- درد در قفسه سینه

اگر نوزادتان از مشکل گرفتگی قفسه سینه رنج می برد، زیر سه انگشت میانی پایش را به آرامی ماساژ دهید. می توانید آن ها را با انگشت شست خود فشار داده و با حرکات بالا و پایین ماساژ دهید. همچنین می توانید انگشتان هر دو دست خود را دور پای نوزاد خود حلقه کنید و ناحیه ی مورد نظر را با انگشتان شست خود به آرامی فشار دهید.

4- درد شکم

با ماساژ دادن وسط پاهای نوزاد خود ممکن است بتوانید به رفع انقباضات و دردهای شکمی او کمک کنید. یک ماساژ مختصر در مرکز پای او راه درمانی است طبیعی برای تسکین شکم درد.

5- سوء هاضمه

یک ماساژ مختصر پا می تواند به رفع مشکلات گوارشی نوزادتان کمک کند. وارد آوردن یک فشار مختصر به نقطه ای که به فاصله ی ۴ انگشت از انگشت شست پا قرار گرفته می تواند به رفع سوء هاضمه، شکم درد و حالت تهوع کمک کند.

6- مشکلات ناشی از باد روده

ماساژ پای نوزادان به ویژه می تواند برای مواقعی که باد روده آن ها را اذیت می کند کمک کننده باشد. تحریک نقطه ی قرار گرفته میان انگشتان شست و دوم پا می تواند حالت تهوع، استفراغ و نفخ نوزادتان را برطرف کند.

7- یبوست

تحقیقات نشان داده ماساژ پا می تواند یبوست را تسکین دهد. برای این کار پاشنه ی پای نوزاد خود را به آرامی مالش دهید. این بخش از پا با معده مرتبط است و می تواند مشکلات مربوط به یبوست را به طور طبیعی تسکین دهد.

بیشتر بدانید : سکسکه نوزاد چه زمانی خطرناک است؟

بیشتر بدانید : درد نوزادان در آغوش والدین کاهش می یابد

بیشتر بدانید : تمارینی برای افزایش هوش نوزاد

بیشتر بدانید : علت کبودی بی دلیل نوزادان

گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع:rooziato.com