علت تب و اسهال کودکان در زمان دندان درآوردن چیست؟
بسیاری بزرگسالان معتقدند که کودکان در زمان دندان درآوردن دچار تب و اسهال می شوند که در اینجا یک متخصص کودکان به این مسئله پاسخ می دهد

آیا کودکان در زمان دندان درآوردن تب می کنند؟

دکتر بابک خطی، متخصص کودکان، در پاسخ به اینکه آیا دندان درآوردن کودک باعث تب یا اسهال کودک می شود، گفت: "کودک وقتی دندان در می آورد در بدنش یک واکنش التهابی مختصر بوجود می آید و ممکن است یک مقداری درجه دمای بدن کودک نسبت به آن چیزی که در حالت عادی است بیشتر شود و ممکن است درجات کمی دستگاه گوارش کودک دچار تغییرات شود."

 نکته مهم این است که دندان درآوردن باعث تب کردن کودک نمی شود یعنی دمای بدن کودک نسبت به حالت عادی کمی بالاتر رود و والدین احساس کنند بدن کودک گرم شده است اما این افزایش در حد تب نیست.

تب یعنی وقتی که دمای بدن بالای 37 و دو دهم می رود و ما انتظار نداریم موقعی که کودک دندان درمی آورد دمای بدنش در حدی باشد که به آن تب اطلاق شود یا اینکه اسهال داشته باشد. اسهال در کودک زمانی رخ می دهد که ترشحات کودک کاملا آبکی باشد و چندین نوبت تکرار شود , دندان درآوردن باعث این مسائل نمی شود.

ممکن است در بسیاری از موارد به صورت همزمان کودک در زمان دندان در آوردن با یک سرماخوردگی یا یک التهاب دستگاه گوارش روبرو شود که درمان خود را دارد. بنابراین مقداری بالا رفتن دمای بدن کودک در زمان دندان درآوردن قابل انتظار است ولی نکته مهم این است که این عدد نباید به عددی برسد که تب تلقی می شود یعنی از 37 و دو دهم نباید به هیچ وجهی بالاتر رود.

بیشتر بدانید :  باورهای غلط راجع به دندان در آوردن کودکان

بیشتر بدانید : روش های خانگی برای جلوگیری از کج در آمدن دندان کودکان

بیشتر بدانید : نیاز كودكان به ویتامین D

بیشتر بدانید : انواع تب در کودکان و راهنمای درمان آن

گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع: salamatnews.com