اسباب بازی مورد علاقه فرزندتان نشان دهنده ویژگی های شخصیتی او!
انتخاب اسباب بازی توسط کودکان تا حدی نشان دهنده ویژگی های شخصیتی کودکان است که در این مطلب به بررسی آن می پردازیم

پیش بینی شخصیت کودکان با اسباب بازی های مورد علاقه شان

وقتی کودک شما به خانه می آید، خانه شما تبدیل به خزانه ای برای اسباب بازی ها می شود! میمونی با روبان نارنجی، پیانوی اسباب‌بازی که صداهای خنده‌داری تولید می‌کند و قطاری که کودک شما دوست دارد در خانه بچرخد. اگر به شما بگوییم که ارتباط بین بچه شما و یک اسباب بازی خاص تصادفی نیست بلکه نگاهی عمیق به شخصیت آینده اوست، چه؟ وقت آن است که به آن اسباب بازی ها با دیدی دیگر نگاه کنید.

کارشناسان رشد کودک نشان داده اند که اسباب بازی ها نه تنها رشد جسمی و ذهنی ما را شکل می دهند، بلکه شخصیت ما را نیز تعیین می کنند. چیزی که ما دوست داریم و احساس می کنیم به سمت آن گرایش داریم، نشانه اولیه از شخصیت ما است و این برای فرزند کوچک شما نیز صادق است!

بیشتر بدانید :  بازی باعث رشد اجتماعی کودک می شود!!

بیشتر بدانید : رفتارهایی که کودکان از بزرگترها کپی می کنند

سه چرخه و دوچرخه

مسلماً، اکثر بچه‌های معمولی از دوچرخه سواری لذت می‌برند، اما برخی هم هستند که نمی‌توانند از آن دور بمانند! این بچه ها معمولاً جذب موتورسیکلت ها و ماشین هایی می شوند که به بچه ها اجازه می دهد آنها را هدایت کنند.

معنی آن : فرزند شما یک انسان کوچک پرانرژی و بی قرار است! او دوست دارد فضای زیادی برای رفت و آمد داشته باشد و این در داخل خانه صادق است. او به طور طبیعی کنجکاو است، از تفریح لذت می برد و احتمالاً دارای روحیه آزادی است.

به عنوان مادر، همه ما می خواهیم حس کنجکاوی را در فرزندان خود القا کنیم. این چرخه ها می توانند به شما در انجام این کار کمک کنند.

اسباب بازی های موزیکال

پیانو، گیتار یا جقجقه را دوست دارد؟، بچه شما عاشق موسیقی است . او نه تنها از بازی با کوزه های جغجغه ای و اسباب بازی های ساخت موسیقی لذت می برد، بلکه هرازگاهی پاهایش را تکان می دهد.

معنی آن : بچه هایی که عاشق اسباب بازی های موسیقی هستند معمولاً در تفکر خلاق و آزاد رشد می کنند. حتی از سنین پایین، موسیقی مرزها را می شکند و حس ریتم را در ذهن ما ایجاد می کند؛ چیزی که به ما اجازه می دهد تمام دنیا را خانه ی خود احساس کنیم!

در حالی که چنین بچه هایی لزوماً برای نوازندگی بزرگ نمی شوند، قطعاً عشق به تقارن، ملودی و زیبایی در آنها ایجاد می شود.

بلوک های ساختمانی

هر مجموعه ای از بلوک های ساختمانی که به خانه می رسد به خانه ها، جاده ها و باغ ها تبدیل می شود! کودک شما دوست دارد با بلوک‌ها سر و کله بزند، حتی اگر در این سن نتواند آن‌ها را خیلی خوب نگه دارد، ساعت‌ها با آن‌ها می‌گذرد.

معنی آن : فرزند شما روح خلاقی دارد ؛ حتی اگر به نظر می رسد تنها کاری که او از انجام دادن بلوک ها لذت می برد این است که آنها را به اطراف هل بدهند. او دوست دارد به چیزها از دیدگاهی تازه فکر کند و همچنین صبر و ثبات زیادی دارد. تحقیقات ثابت کرده است که چنین بچه‌هایی احتمالاً در آینده شغل‌هایی در ارتباط با با طراحی خواهند داشت.

بازی های تخته ای

برخی از بچه‌ها فقط بازی‌های رومیزی را انجام می‌دهند و شما را آزار می‌دهند تا همه را دور هم جمع کنید و راه بروید. وقتی به مسافرت می روید یا برای پیک نیک بیرون می روید، می دانید به چه چیزی باید مراجعه کنید.

این به چه معناست: شما یک فرد کاملاً خانوادگی در خانه دارید! بچه‌هایی که بازی‌های رومیزی را دوست دارند، مهارت‌های اجتماعی بهتری نسبت به همسالان خود دارند و برای پیدا کردن دوستان جدید مشکل کمتری دارند. آنها همچنین از اشتراک گذاری، همدلی و احساس توجه به دیگران قدردانی می کنند.

اسباب بازی های نرم و عروسک

خرس های عروسکی، عروسک ها و خانه های عروسکی، میمون ها و خرگوش ها ، آنها بهترین دوستان فرزند شما هستند! چه از طریق وانمود کردن بازی و چه از طریق دوستی خوب برای این دوستان اسباب بازی، کودک شما خانه کوچک خود را دوست دارد!

معنی آن: این یکی واقعاً شیرین است - فرزند شما در همدلی، محبت و مراقبت عالی است! در حالی که اکثر بچه ها در مرحله ای هستند که در آن به یک اسباب بازی وابستگی خاصی دارند، گاهی اوقات این مرحله طولانی تر است. دلبستگی به اسباب‌بازی‌های نرم چیزی نیست که باید از آن جلوگیری کنید. کودکان بزرگتر تفاوت بین خیال و واقعیت را درک می کنند. عشق به اسباب‌بازی‌ها و عروسک‌های نرم به شخصیت عاطفی و ذهن خلاق اشاره می‌کند. این بچه ها دنیایی در این دنیا دارند!

پازل

پازل حیوانات، سوالات منطقی و بازی های فکری وسایل بازی مورد علاقه کودک شما است؟ و تا زمانی که مجموعه ای از پازل ها را در خانه حل کند، هیچ روز خسته کننده ای برای او وجود ندارد.

معنی آن: این یکی ممکن است بدیهی به نظر برسد، اما این ارتباط بارها و بارها توسط مطالعات تأیید شده است ، بچه‌های عاشق پازل، صبور و سخت‌کوش هستند. منحرف کردن حواس آنها از کاری که دوست دارند انجام دهند، خیلی طول می کشد. حدس بزنید کارشناسان فکر می کنند فرزند شما احتمالاً چه شغلی را انتخاب می کند؟ نقش مرتبط با ریاضیات مانند حسابدار یا بانکدار!

کودکان ما زمان زیادی را با اسباب بازی های خود می گذرانند. به عنوان مادر، این وظیفه ماست که اسباب‌بازی‌های مناسب سن را به دور از کلیشه‌های جنسیتی به آنها بدهیم. اطمینان حاصل کنید که چیزی که با آن بازی می کنند ایمن و برای رشد کلی آنها مفید است. در نهایت، الگوها در تمایل کودک شما به اسباب‌بازی‌های خاص ظاهر می‌شوند و آن زمانی است که سرگرمی شروع می‌شود!

بیشتر بدانید : علت اصلی گوشه گیری در کودکان

بیشتر بدانید :  فرزند‌پروری و بهداشت روانی کودک

گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع: salamatnews.com