سرطان پروستات با خوردن این غذاها اتفاق می افتد! مراقب باشید
 سرطان پروستات به یک مشکل رایج بین مردان درآمده که کم تحرکی و تغذیه مهم ترین عوامل بروز این سرطان هستند. در این مقاله به مواد غذایی پرخطر اشاره می کنیم.

غذاهایی که خطر ابتلا به سرطان پروستات را افزایش می دهند

اگرچه کم تحرکی یکی از دلایل اصلی ابتلا به بیماری های پروستات است، اما مهم‌ تر از آن تغذیه نادرست نقش مهمی در به خطر افتادن این عضو بدن دارد. به همین دلیل و امروزه آموزش‌ های بیشتری نسبت به گذشته درباره نوع غذا و نحوه غذاخوردن به مردان داده می ‌شود تا بیماری ‌های پروستات را مهار کنند.

سرطان پروستات دومین سرطان در مردان است. اگر مراقب تغذیه خود باشید احتمال سرطان را کاهش می ‌دهید.


1. سرطان پروستات با چربی های اشباع و هیدروژنه

این نوع چربی ها نه تنها خطر ابتلا به بیماری های قلبی را افزایش می دهند بلکه مشکلات مربوط به پروستات را نیز توسعه می دهند. مطالعات نشان می دهد مردانی که این نوع چربی ها را به وفور مصرف می کنند، بیشتر در معرض ابتلا به سرطان پروستات تهاجمی قرار دارند. در عوض مردانی که از چربی هایی مانند آووکادو، آجیل، روغن زیتون و دانه استفاده می کنند، شانس ابتلا به سرطان پروستات تهاجمی را از خود دور خواهند کرد.

2. سرطان پروستات و الکل

پژوهشگران استرالیایی هشدار دادند احتمال بروز سرطان پروستات در مردانی كه الكل مصرف می ‌كنند ۲۰ درصد بیشتر از مردانی است كه از مصرف این قبیل نوشیدنی‌ ها خودداری می‌ كنند. انستیتو ملی تحقیقات دارویی استرالیا در این باره گزارش داد كه این یافته‌ ها بر اساس بازبینی نزدیك به ۳۶ پژوهش مختلف روی الكل و سرطان پروستات بدست آمده است. پژوهشگران خاطر نشان كردند این خطر در دوران میانسالی حتی بیشتر می‌ شود و با افزایش مقدار مصرف الكل افزایش می‌ یابد.


3. سرطان پروستات با گوشت های فراوری شده

  سرطان پروستات با خوردن این غذاها اتفاق می افتد! مراقب باشید

آنچه شما در رستوران‌ ها و یا به عنوان غذای گوشتی نیمه آماده از سوپرمارکت ‌ها می ‌خرید با انواع چاشنی ‌ها و طعم دهنده‌ ها آمیخته است تا شما لذت بیشتری از خوردن غذا ببرید. در بیشتر موارد آنچه شما به عنوان فرآورده‌ های گوشتی مصرف می‌کنید مملو از چربی و امحا و احشا حیوان است و درصد گوش قرمز آن بسیار ناچیز است. مصرف این نوع مواد خوراکی به سلامت پروستات آسیب می ‌زند.


4. سرطان پروستات و نوشیدنی های انرژی زا

مصرف زیاد این نوشیدنی ها، مثل خوردن هر نوع نوشیدنی الکلی است. این مایعات باعث کم آبی بدن شده و کم آبی باعث رسوب زیاد مواد سمی در مثانه می ‌شود. آب زیاد بنوشید و مصرف نوشیدنی‌ های تجاری را کم کنید تا مواد سمی را بهتر و بیشتر دفع کنید. ‏


5. سرطان پروستات و لبنیات پرچرب

مصرف بیش از حد این محصولات خطر مرگ و میر بر اثر سرطان پروستات را افزایش می دهد. در عوض مردانی که محصولات لبنی کم چرب مصرف می کنند، خود را در مقابل ابتلا به این سرطان ایمن کرده اند.

اگر می خواهید بیشتر بدانید : تغذيه و سرطان پروستات

اگر می خواهید بیشتر بدانید : جلوگیری از سرطان پروستات با رعایت این 7 مورد

اگر می خواهید بیشتر بدانید : سرطان پروستات چقدر خطرناک است؟

اگر می خواهید بیشتر بدانید : نشانه های سرطان پروستات و روش های درمان آن

اگر می خواهید بیشتر بدانید : سرطان پروستات و باور های غلط درباره پروستات

اگر می خواهید بیشتر بدانید : سرطان پروستات بیشتر سراغ چه مردانی می‌رود؟


گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع: avayesalamati.com