هشدار! مصرف ایبوپروفن در مردان این خطر را در پی دارد
 ایبوپروفن یکی از داروهای پر مصرف برای رفع درد است، اما این دارو عوارض زیادی دارد، به ویژه بر روی مردان که در این مقاله به بررسی این عارضه می پردازیم.

 خطر مصرف ایبوپرفون برای مردان چیست؟

متخصصان علوم پزشکی در یک مطالعه جدید دریافتند مصرف یک نوع قرص مسکن در بدن مردان اثرات نامطلوبی ایجاد می‌کند. در این بررسی مشخص شد مسکن ایبوپروفن، تاثیر منفی بر تولید هورمون‌هایی دارد که سلامت باروری مردان را تحت تاثیر قرار می ‌دهند.

بر اساس نتایج مطالعات متخصصان دانمارکی، نگرانی اصلی در مورد قدرت باروری مردانی است که از این داوری مسکن برای مدت زمان طولانی مصرف کرده‌اند.

در حالیکه در مطالعات پیشین بر تاثیر قرار گرفتن جنین در معرض مسکن ایبوپروفن و مضرات آن تاکید شده اما اطلاعاتی کافی در مورد تاثیرات بالقوه آن بر مردان بزرگسال وجود ندارد.

هشدار! مصرف ایبوپروفن در مردان این خطر را در پی دارد

در این بررسی متخصصان دانمارکی آزمایشاتی روی ۳۱ مرد ۱۸ تا ۳۵ ساله انجام داده و از آنان درخواست کرده‌اند برای مدت شش هفته روزانه ۶۰۰ میلی گرم معادل سه قرص از این داور مصرف کنند در حالیکه برای گروهی دیگر یک شبه دارو تجویز شد.

متخصصان در بررسی‌های بیشتر دریافتند مصرف روزانه قرص ایبوپروفن موجب می‌شود تنظیمات ترشح تستوسترون مختل شود که این امر به سلامت باروری مردان آسیب می‌زند.

اگر می خواهید بیشتر بدانید : جایگزینهای طبیعی برای ایبوپروفن، ایمن و بدون عوارض

اگر می خواهید بیشتر بدانید : عوارض جانبی ایبوپروفن بسیار خطرناک و جبران ناپذیر هستند!

اگر می خواهید بیشتر بدانید : همه چیز درباره ژلوفن و ایبوپروفن

اگر می خواهید بیشتر بدانید : سودمندی ایبوپروفن در كاهش تب كودكان

اگر می خواهید بیشتر بدانید : این مسکن طبیعی را جایگزین ایبوپروفن های شیمیایی کنید!!گردآوری:گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع: yjc.ir