افزایش سرطان های دستگاه گوارش در بین مردان
سرطان، به ویژه سرطان های دستگاه گوارش در بین مردان در حال افزایش است که در ادامه به مهم ترین سرطان های دستگاه گوارش اشاره می شود

افزایش سرطان های دستگاه گوارش در بین مردان

حمیدرضا میرزایی، بر اهمیت درمان سرطان‌های مربوط به مردان در قالب کار تیمی بین متخصصان تاکید و تصریح کرد: در مطالعات وسیع بین المللی ثابت شده است که کار تیمی باعث افزایش طول عمر بیمار مبتلا به سرطان و همچنین کاهش هزینه‌های درمان می‌شود.

رسیدگی، پیشگیری، تشخیص، درمان مناسب و توانبخشی مواردی هستند که باید در قالب کار تیمی محقق شوند. افزایش طول عمر و کیفیت زندگی بیمار و کاهش هزینه‌های درمانی از دستاوردهای کار تیمی است و اگر سیاست‌های حوزه سلامت به این سمت حرکت کند، نه تنها ضرر نکرده ایم بلکه برای سلامت مردم کشور سرمایه گذاری انجام داده ایم.

کشورهای توسعه یافته در این زمینه به این نتیجه رسیده اند که بهتر است متخصصانی که در فرایند درمان یک بیمار درگیرند، به صورت تیمی تصمیم گیری کنند تا بهترین نتایج درمانی برای بیمار به دست آید.

سلول سرطانی

سرطان‌های دستگاه گوارش و سرطان‌هایی مانند پروستات، بیضه، کولون، ریه و معده از سرطان‌های شایع در بین مردان است. البته سرطان ریه کمتر از سایر دنیا بین مردان کشور شایع است، اما در سال‌های اخیر بروز سرطان‌های گوارش در مردان افزایش قابل توجهی داشته است.

بیشتر بدانید : سرطان پروستات و باور های غلط درباره پروستات

بیشتر بدانید : این علائم، نشانه سرطان بیضه در آقایان است

بیشتر بدانید : نشانه های اولیه سرطان روده بزرگ که باید بدانید

بیشتر بدانید : علایم سرطان ریه که کمی عجیب به نظر می رسند

بیشتر بدانید : علایم سرطان معده را بشناسید


با بهره گیری از کار تیمی متخصصان کلینیکال آنکولوژیست که شیمی درمانی، رادیوتراپی و درمان‌های غیر جراحی بیماران سرطانی را بر عهده دارند و همچنین متخصصان جراح، اورولوژیست، پاتولوژیست، رادیولوژیست، تغذیه و روان شناسان، می‌توان به بهترین نحو سرطان‌های مربوط به مردان را درمان کرد.


بیشتر بدانید : شایع ترین سرطان در زنان و مردان ایران+ کانون سرطان در ایران

بیشتر بدانید : سرطان های مردانه با چه علایمی آغاز می شوند؟

بیشتر بدانید : مردان ورزشکار کمتر به این سرطان مبتلا می شوند

بیشتر بدانید : ابتلا به سرطان در مردان بیش از زنان است, چرا؟

بیشتر بدانید : شایع ترین سرطان در مردان


گردآوری : گروه سلامت سیمرغ 
seemorgh.com/health
منبع : mehrnews.com