نعوظ صبح گاهی مردان و هر آنچه باید بدانید
 بسیاری از آقایان نعوظ صبحگاهی را تجربه می کنند که در این مطلب به علت بروز آن و نکات مهمی در مورد آن می پردازیم

 نعوظ مردان در صبح چرا بروز می کند؟

سطح تستوسترون شما صبح ها بعد از بیدار شدن به بالاترین حد خود می رسد. بلافاصله پس از بیدار شدن از مرحله خواب با حرکت سریع چشم (REM) بیشترین میزان آن است. افزایش این هورمون به تنهایی ممکن است برای ایجاد نعوظ کافی باشد، حتی در غیاب هرگونه تحریک فیزیکی.

 نعوظ صبحگاهی اصطلاحی عامیانه برای سفت شدن آلت تناسلی است. این زمانی اتفاق می افتد که فردی که آلت تناسلی دارد در نیمه شب یا ساعات اولیه صبح هنگام خواب نعوظ پیدا می کند.ممکن است اغلب با نعوظ از خواب بیدار شوید.

نام دیگر نعوظ صبح، شکوه صبح است. این اصطلاح عمدتاً در انگلستان استفاده می شود.

بیشتر بدانید : صبح ها میل جنسی بیشتری دارید یا شب ها؟

بیشتر بدانید : تقویت نعوظ با 7 کاری که می توانید در طول روز انجام دهید

چرا نعوظ صبحگاهی اتفاق می افتد؟

برخی از افراد بر این باورند که خواب یا مثانه پر می تواند باعث نعوظ صبحگاهی شود.اما آنچه واقعاً باعث ایجاد آنها می شود، سیستم عصبی پاراسمپاتیک شماست.‌

این بخش از سیستم عصبی بسیاری از چیزهایی را که در بدن شما اتفاق می‌افتد بدون اینکه نیازی به فکر کردن در مورد آن باشد، کنترل می‌کند، مانند هضم، ادرار و تحریک جنسی. همچنین ضربان قلب شما را پس از واکنش جنگ یا گریز به یک محرک ترسناک تنظیم می‌کند.‌

این سیستم در هنگام خواب به خصوص در زمان REM فعال است. در واقع ممکن است هر شب بیش از یک نعوظ داشته باشید، اما زمانی که صبح به بیدار شدن نزدیکتر هستید، بیشتر متوجه این نعوظ می شوید.

REM مرحله خواب است که در آن خواب می بینید. اکثر مردم بعد از یا در طول مرحله REM خواب از خواب بیدار می شوند، به این معنی که احتمال بیدار شدن در هنگام نعوظ بیشتر است. با این حال، نعوظ صبح زود شما اغلب ناشی از رویاهای جنسی نیست

این می تواند باعث تغییرات هورمونی در طول خواب شود که به بدن شما سیگنال می دهد که خون را به آلت تناسلی شما بفرستد.‌

کارشناسان بر این باورند که عصب ساکرال ممکن است در این اتفاق نقشی داشته باشد. وقتی مثانه شما پر است، ممکن است به این عصب فشار بیاورد و منجر به فعال شدن سیستم عصبی پاراسمپاتیک و نعوظ شود. ‌

معمولا زمانی که به مساله ی جنسی فکر می کنید ممکن است نعوظ داشته باشید. با این حال، شما همچنین می توانید به طور تصادفی نعوظ داشته باشید، به خصوص زمانی که در حال گذراندن دوران بلوغ هستید.‌

گاهی اوقات نعوظ شبانه نیز می‌تواند ناشی از حرکت در خواب باشد که عمدا آلت تناسلی شما را تحریک می‌کند.

بیشتر بدانید : رابطه جنسی اول صبح و فوایدی که برای بدن تان دارد!

چه کسانی نعوظ صبحگاهی دارند؟

هر کسی که آلت تناسلی دارد، در هر سنی، می تواند در هنگام خواب نعوظ داشته باشد. نوزادان حتی در حالی که هنوز در رحم هستند هم نعوظ دارند!

آیا داشتن نعوظ صبحگاهی طبیعی است؟

نعوظ در هنگام خواب بسیار طبیعی است. ممکن است هر شب هنگام خواب تا پنج بار نعوظ داشته باشید. ‌یک مطالعه نشان داد که با بالا رفتن سن کمتر احتمال دارد که آلت تناسلی شبانه شما به حالت نعوظ در بیاید.

چه زمانی باید در مورد نعوظ صبحگاهی با پزشک خود صحبت کنید؟

در بیشتر موارد، نعوظ صبحگاهی نشانه این است که همه چیز در بدن شما به درستی کار می کند. با این حال، اگر نعوظ صبحگاهی شما اغلب بیش از یک ساعت طول می کشد، ممکن است بخواهید با پزشک خود تماس بگیرید.

اگر نعوظ شما بیش از چهار ساعت طول بکشد، باید با پزشک خود تماس بگیرید. این حالتی است که به آن پریاپیسم می گویند.

بیشتر نعوظ های صبحگاهی چند دقیقه طول می کشد، اما در برخی موارد ممکن است تا 35 دقیقه طول بکشد.

نعوظ صبحگاهی و انزال در خواب چه تفاوتی دارند؟

نعوظ صبحگاهی عمل نعوظ در هنگام خواب است. انزال که به آن انتشار شبانه یا رویای خیس نیز گفته می شود، زمانی است که در طول خواب به ارگاسم می رسید. برخی از کارشناسان بر این باورند که اگر شما قبلاً نعوظ داشته باشید و رویاهای جنسی داشته باشید، این اتفاق بصورت شبانه اتفاق می افتد. ‌

علاوه بر نعوظ صبحگاهی، رویاهای خیس به خصوص در دوران بلوغ کاملا طبیعی است.

چگونه با نعوظ صبحگاهی یا انزال در خواب کنار بیاییم؟

ممکن است نعوظ و انزال شبانه برای شما شرم آور باشد. ممکن است سعی کنید از آنها جلوگیری کنید، اما راهی برای انجام این کار وجود ندارد. کاملا طبیعی هستند.

اگر رویای خیس می بینید، ممکن است لازم باشد خودتان را تمیز کنید یا ملحفه های خود را عوض کنید. اگر به سادگی نعوظ شبانه داشته باشید، این حالت مدت کوتاهی پس از بیدار شدن از بین می رود.

اگر نعوظ یا تشعشعات شبانه خود را چالش برانگیز می‌دانید، می‌توانید با یک دوست مورد اعتماد، مشاور یا فرد دیگری در زندگی خود صحبت کنید. صحبت کردن در مورد آن با کسی ممکن است شما را راحت تر کند، اما نگران نباشید - این کاملا طبیعی و بسیار عادی است.

بیشتر بدانید :  تقویت نعوظ با بهترین دمنوشها

بیشتر بدانید :  چرا صبح بهترین زمان برای رابطه جنسی است + دلایل علمی

بیشتر بدانید : نعوظ طولانی در مردان با 7 روش موثر

بیشتر بدانید : افزایش هورمون تستوسترون چه مزایا و معایبی برای مردان دارد؟

گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع: salamatnews.com