مردها به چه چیزی نیازمند هستند :مکمل های ضروری آنها چیست و چرا؟

 

سالخورده شدن برای مردها مزیتهایی دارد :
بلوغ، تجربه و حتی تمایل بیشتر به روابط جنسی. اما با افزایش سن مشکلات غیر منتظره ای پدیدار میشود که شامل
 بیماریهای قلبی ،بزرگ شدن پروستات ، ریزش مو.ولی خبر خوب آن است که راه حل های طبیعی وجود دارد که ممکن است کمتر احساس سالخوردگی و بیشتر احساس شادابی کنند

 سلامت قلب :
در سال2004 C.V.D,( cardiovascular disease) علت مرگ  410/365 مردها  بوده است .اما ورزش و رژیم غذایی مناسب میتواند از بیماریهای قلبی جلوگیری کند.ترکیبی از رژیم غذایی سالم و ورزش ، مکمل های گوناگون ، سلامت قلب را تامین می کنند .

حمله قلبی مانند یک گروه موسیقی است و به تنهایی عمل نمی کند

ویتامین E:
دکتر ویز ویتامین Eرا برای سلامت قلب توصیه کرده است .این ویتامین با جلوگیری از ایجاد لخته و همچنین تخریب چربی خوب جلوگیری می کند.هشت فرم از این ویتامین وجود دارد که بهترین آنها نوع مخلوط طبیعی است .برای انتخاب نوع بهتر آن از پزشک خود سوال کنید به خصوص اگر ازداروهای رقیق کننده خون استفاده می کنید

COQ10کوآنزیم:

حمله قلبی وقتی اتفاق می افتد که میزان  COQ10،ویتامین  Bو  منیزیم پایین باشند ،  COQ10 یک شبه ویتامین است که در همه قسمت های بدن وجود دارند. COQ10 از قلب محافظت می کند .

بعد از 6 سال مطالعه در دانشگاه تگزاس فهمیده اند که بیماران احتقان قلبی که به همراه داروهای روتین COQ10  نیزدریافت کردند بعد از 3 سال 75 % شانس زنده ماندن بیشتری داشته اند، نسبت به کسانی که فقط درمان دارویی استفاده کردند.

دریک مطالعه که بر روی  50 بیمار انسداد عروق قلبی که مصرف استاتین(دارویی که سبب کاهش ساخت کلسترول میگردد) را قطع کرده بودند و   COQ10 شروع کرده بود فهمیدند که وقتی استاتین قطع می شود وCOQ10 استفاده میشود اثرات جانبی استاتین برطرف می گردد.در واقع کاهش COQ10در تشدید بیماری قلبی موثر است. با پزشک خود در مورد مصرف مکمل آن صحبت کنید

Vitamin B:

دانشمندان انگلیسی نتیجه گرفتند که ویتامین B و اسید فولیک به اندازه کافی فوایدی دارد که برای سلامت قلب توصیه گردند.ویتامین Bبه کاهش سطح هموسیستین که یکی از عوامل موثر در بیماریهای قلبیست کمک می کند .تحقیقات نشان داده است که ویتامین B6 ممکن است از سفت شدن شریان جلوگیری کند و کمبود ویتامین B ممکن است حمله قلبی را افزایش دهد
 
منیزیم :
کاهش منیزیم با خطر دیابت و بیماریهای قلبی ارتباط دارد .

منیزیم ،سدیم ، پتاسیم ،کلسیم ،در میزان حالت ارتجاعی  رگهای خونی تاثیر می گذارند ممکن است پرسیده شود چرا مکمل های منیزیم به کنترل انسداد عروق کرونر قلب کمک می کند ؟

محققان مطالعه کرده اند املاح، فشار خون را کاهش می دهد و همچنین چربیهای خون را متعادل می سازد .

داروهای گیاهی مفید :

دکتر ویس 3 ماده که هرکاری را  برای قلب انجام می دهد را توصیه کرده است(سیر،زنجبیل،فیبر)

تاثیر فواید سیر در فشار خون و کلسترول است .زنجبیل ضد تورم است ،از لخته شدن خون جلوگیری میکند و فیبر نیز مهم است ،چرا که کاهش پروتیئنهای التهابی(CRP) که با حمله قلبی ارتباط دارد ،را سبب می شود.

Prostate problems:

تقریبا نیمی از مردان بالای 50 سال دارای پروستات بزرگی هستند . البته غده پروستات خوش خیم است سرطان  پروستات بیشتر بعد از سن65 سالگی  است. پروستات بزرگ می تواند منجر به تکرر دفع ادرار و کاهش نیروی دفع ادرار شود.

آزمایشات نشان داده مردهایی که دانه نخل خرما مصرف کرده اند تجربه بهبود در پروستات را داشته اند .دانه نخل خرما برای محدود کردن مشکل موثر تر است .همچنین Pygeum از درخت افریقایی هم در بهبود علائم بزرگی پروستات موثر است.

اثرات ترکیبات گیاهی با استروژن،ایزوفلاون که در حبوباتی همچون ،سویا پیدا شده اند در کاهش بزرگی پروستات موثرند و از آنجایی که مردان هنگ کنگی بیشتر از مردان غربی مصرف می کنند میزان پروستات آنها نسبت به مردان غربی کمتر است.
 
موادی که خطر سرطان پروستات را کاهش می دهند شامل carotenoids ،که شامل lycopene, alpha carotene, beta carotene, , ، zeaxanthin , lutein   carotenoid-rich carotenoid-rich foods مثل کدو تنبل اسفناج،هنوانه، و در نهایت مصرف رژیم غذایی پر از میوه های رنگارنگ و سبزیجات میزان ریسک سرطان پروستات را کاهش می دهد.     

 ریزش مو

ریزش مو برای بسیاری از مردها خیلی اهمیت دارد علاوه بر وراثت ،عوامل مختلف دیگری مثل بیماری،کاهش وزن سریع رژیم غذایی بد،کمبود ویتامین ،استرس ،میتوانند ریزش مو را افزایش دهد .

توجه:لطفا توجه داشته باشید که ریختن مقدار مو در حمام علت ریزش مو نیست ریختن مو 50 تا 100مو در روز طبیعی است .

اسیدهای چرب اصلی باعث بهبود رشد مو می شوند و از خشک شدن آن جلوگیری می کنند .

سویا ممکن است به کاهش ریزش مو کمک کند . نه تنها نوع طاسی مردها را متوقف می سازد ،بلکه رشد پروستات را کاهش می دهد.  

رژیم غذایی بسیار مهم است برای مثال غذاهای گوگرد دار مثل تخم مرغ ،ماهی،سیر برای رشد مو مفید هستند .
 علت ریزش مو ممکن است ضعف بدن باشد و رژیم غذایی گوشت،ماهی ،شیر ،و سایر غذاهای پروتئین دار توصیه شده اند،غفلت از گروهی از غذاها ممکن است باعث کاهش مو شود همین اتفاق در مورد کاهش پروتئین نیز می افتد و در اثر کمبود زیاد پروتئین اثر ریزش مو شدید تر می شود . 

تهیه و ترجمه : گروه سلامت سیمرغ
www.seemorgh.com/health
اختصاصی سیمرغ

 
مطالب پیشنهادی :
 چرا بعضی از مردها سینه هایی بزرگ دارند؟
مرد بودن برای سلامت مضر است!!
ناتوانی جنسی در مردان؛ علل و درمان آن
تفاوت جالبی میان خواب زن و مرد
نکاتی برای جلوگیری از عقیمی مردان