توصیه های رژیمی برای پیشگیری از سرطان سینه معمولا روی محدود کردن مصرف گوشت قرمز ، الکل و افزایش دریافت غلات کامل و غذاها با منشا گیاهی تاکید دارد

خطر سرطان پستان را با نخوردن و ناشتا ماندن در طول شب، کاهش دهیم

توصیه های غذایی برای پیشگیری از سرطان سینه، معمولا روی رژیم غذایی تاکید دارد. شواهد جدید نشان می دهد این که افراد چگونه و چه وقت غذا بخورند هم می تواند نقش مهمی در خطر ابتلا به سرطان سینه بازی کند. محققان گزارش کردند که کاهش در مدت زمان صرف غذا و افزایش زمان ناشتا بودن در شب ، سطوح گلوکز را کاهش می دهد و ممکن است خطر سرطان سینه را کاهش دهد.

در این مطالعه ارتباط میان مدت زمان ناشتا بودن در شب و نشانگرهای خطرابتلا به سرطان سینه در زنان در ایالت متحده ی آمریکا مورد بررسی قرار گرفت. نتایج حاصل از این مطالعه در آپریل ۲۰۱۵ در مجله ی Cancer Epidemiology منتشر شد.

در این مطالعه اطلاعات مربوط به رژیم غذایی ، تن سنجی و میزان هموگلوبین HbA1c 2212 زن و همچنین غلظت قند خون ۲ ساعته ی بعد از غذای ۱۰۶۶ زن در دسترس قرار گرفت. مدت زمان ناشتا بودن در شب هم با استفاده از یاد آمد غذایی ۲۴ ساعته ی که افراد پر کرده بودند محاسبه شد.

در این مطالعه زنان در طول روز به طور میانگین ۵ بار غذا می خوردند و میانگین زمان ناشتا بودن در طول شب هم ۱۲ ساعت بود. مدت زمان طولانی تر ناشتا بودن در طول شب نشان دهنده ی دریافت کمتر کالری در روز بوده است.

یافته ها نشان می دهد که هر سه ساعت افزایش در مدت زمان ناشتا بودن شبانه ، با کاهش ۴درصدی سطح گلوکز ۲ ساعت بعد از غذا همراه است. کاهش در میزان هموگلوبین HbA1c هم دیده شد که البته از نظر آماری معنی دار نبوده است. زنانی که مدت زمان طولانی تری در طول شب ناشتا هستند و چیزی نمی خورند به طور معنی داری کنترل بهتری روی غلظت گلوکز خونشان دارند.

کارآزمایی های تصادفی نیاز است تا تاثیر ناشتا بودن طولانی در طول شب را بر روی بهبود نشانگرهای کنترل گلوکز و در نتیجه کاهش خطر سرطان سینه نشان دهد.

سبک تغذیه برای پیشگیری از سرطان سینه

افزایش مدت زمان ناشتا بودن در طول شب می تواند یک راهکار جدید برای کاهش خطر پیشرفت سرطان سینه باشداین یک تغییر ساده در رژیم غذایی است که زنان می توانند با زودتر خوردن شام آن را عملی کنند. محققان معتقدند، بسیاری از زنان می توانند این روش را درک کرده و در زندگی روزانه خود آن را به کار برند. این تغییر می تواند بدون نیاز به شمارش پیچیده ی کالری و یا مواد مغذی ، تاثیر بزرگی برسلامت عمومی داشته باشد.

 

گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع: salamati.ir


 
 

پربیننده های این بخش

 
X