نکاتی مهم در مورد سلامت زنان در سال 2020
 سلامت زنان همیشه با مراجعه به پزشک و مصرف دارو تامین نمی شود، برخی مسائل مهم که در سال جدید میلادی باید به انها اهمیت زیادی داده شود در ادامه مورد بررسی قرار می گیرند

سلامت زنان و نکاتی که باید رعایت کنند

 هر سال در مورد سلامت زنان مباحث زیادی بیان می شود اما گاهی رعایت برخی نکات خیلی ساده، اهیمت زیادی دارند که کسی به آنها توجهی نمی کند، در ادامه به این نکات اشاره می شود.


۱.دور کردن استرس از خود

استرس میتونه عواقب جبران ناپذیری روی بدن خانم ها بذاره از جمله باعث افزایش ریسک ناباروری، افسردگی، اضطراب و بیماری های قلبی و عروقی بشه.

باید بهترین راهکار برای کاهش استرس خودتون رو پیدا کنین وبرای رفع و بهبود این مشکل تلاش کنین.

بیشتر بدانید : 8 راه مقابله با استرس!


۲.رژیم غذایی

داشتن رژیم غذایی سالم به این معنا نیست که از خوردن مواد غذایی مورد علاقه تون مثل یک تکه شکلات یا حتی یه تکه کیک دست بکشید! نکته کلیدی در رعایت رژیم غذایی تنوع و تعادل در مصرف مواد غذایی هست.

بیشتر بدانید : رژیم غذایی زنانه!


۳.اهمیت ورزش

برای جلوگیری از پوکی استخوان، بیماری های قلبی، سرطان و دیابت، زنان باید حداقل سه تا پنج بار در هفته و مجموعا ۱۵۰ دقیقه فعالیت بدنی ورزش داشته باشن. ورزش همچنین باعث افزایش اعتماد به نفس در خانم ها میشه که برای سلامت ذهنی و روانی بسیار مهمه.


۴.بارداری در خانم‌ها
بارداری

در حالی که بسیاری از خانم ها در اواخر دهه۳۰ وحتی اوایل دهه ۴۰ مشکلی برای باردار شدن ندارن اما باروری یک خانم ممکنه از ۳۲ سالگی کاهش پیدا کنه. بنابراین اگر قصد بارداری دارید باید به این نکته توجه کنید.

بیشتر بدانید : قبل از حاملگی چه کارهایی انجام دهیم؟

بیشتر بدانید : لیست ممنوعه غذایی زنان باردار


۵.مراجعه به پزشک و چکاپ کامل سالانه

اگر ۲۱ سال یا بیشتر دارید. باید هر ۳سال یکبار آزمایش پاپ اسمیر انجام دهید تا از نظر سرطان دهانه رحم بررسی بشین. خانم های بین 30 تا ۶۵ ساله میتونن هر ۵ سال یکبار تست پاپ و آزمایش Hpv را انجام بدن. بعد از ۶۵ سالگی اگر از نظر پزشکتون ریسک پایینی برای این بیماری دارین میتونید آزمایشات رو متوقف کنید.

بیشتر بدانید : ویروس hpv چیست؟ + راههای انتقال ویروس hpv

بیشتر بدانید : ویروس HPV را چقدر می شناسید؟


۶.خواب کافی داشته باشین

خواب کافی در طول شب بسیار به سلامتی و بهتر شدن خلق کمک میکنه. تحقیقات اخیر نشون میدن نداشتن خواب کافی و مناسب باعث افزایشخطر بسیاری از بیماری ها مثل بیماری های قلبی میشه.


بیشتر بدانید : چند اصل زیبایی که سلامت خانم ها را تهدید می کند، از گوشواره تا کفش

بیشتر بدانید : فواید رابطه جنسی برای بدن خانم ها

بیشتر بدانید : 6 عادت زنانه که سلامت آنها را به خطر می اندازد

بیشتر بدانید : ورزش های رزمی برای دختر خانم ها مناسب است یا نه؟


تهیه و ترجمه: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
اختصاصی سیمرغ