با استفاده از دستمال کاغذی های غیر استاندارد چه مشکلاتی برای بانوان به وجود می آید؟
 بانوان به طور معمول خیلی از دستمال توالت استفاده می کنند اما استفاده بی رویه از دستمال کاغذی غیر استادار چه عوارضی دارد

 استفاده بی رویه از دستمال کاغذی بی کیفیت چه عوارضی دارد؟

هر آلودگی خارجی می‌تواند علاوه بر عفونت‌ها به پیدایش دیگر بیماری‌های پوستی هم منجر شود. استفاده وسواس‌گونه‌ برخی خانم‌ها از دستمال‌ها به خصوص از انواع غیراستاندارد با توجه به ترکیب‌های شیمیایی موجود در آن ها احتمال بروز این مشکلات را بالا می‌برد. در این مطلب توصیه‌ها و هشدارهایی در این زمینه ارائه می‌شود که خواندنش خالی از لطف نیست.

استفاده از دستمال کاغذی‌ها چه مشکلاتی را به وجود می آورند؟

مواد آلرژی‌زای درون دستمال کاغذی‌ها به ایجاد حساسیت‌های پوستی در ناحیه تناسلی منجر می شود و در این صورت پوست افراد در آن ناحیه دچار التهاب، خارش و سوزش می‌شود. به اشتباه تصور می‌شود که هر چه این دستمال‌ها سفیدتر و نرم‌تر باشد، برای سلامت بی‌خطرترند. این درحالی است که برای سفیدکردن آن‌ها از مواد شیمیایی بیشتری استفاده می‌شود. یکی از این مواد، کلر است که با تولید سموم خطرناکی وارد بدن می‌شود.

این مواد سفیدکننده می‌تواند خطراتی مانند برهم خوردن تعادل هورمون‌ها، نقص سیستم ایمنی بدن، کاهش قدرت باروری و نقایص مادرزادی به همراه داشته باشد. استفاده بیش از حد از این دستمال‌ها به‌دلیل تماس مداوم دستمال با مخاط ناحیه تناسلی به مرور زمان باعث ایجاد ضایعاتی شبیه زگیل تناسلی در بانوان خواهد شد.

مواد رنگی و معطر در این دستمال‌ها به عفونت‌های مجاری ادراری منجر می‌شود و با تأثیر مستقیم روی سیستم تناسلی زنان، خطر بروز سرطان گردن دهانه رحم را افزایش می‌دهد. محققان همچنین معتقدند ارتباط مستقیمی بین استفاده از دستمال‌های توالت رنگی و بروز عفونت‌های قارچی وجود دارد. انواع رنگی و معطر این محصولات ممکن است موجب التهاب و خارش و مانع از تشخیص وجود احتمالی خون در ادرار یا مدفوع شود.

از آن جایی که وجود خون در مدفوع از علایم شایع سرطان روده بزرگ است، فرد به دلیل رنگی‌بودن آن در تشخیص بیماری دچار اشتباه می‌شود.گاهی خانم‌ها به دلیل استفاده از لباس‌های زیر بی‌کیفیت، نایلونی و غیرنخی ناچار به استفاده بیشتر از این دستمال‌ها هستند.

با استفاده از لباس‌های زیر نخی که رطوبت را بهتر جذب می‌کنند و سریع خشک می‌شوند می‌توانید مصرف این دستمال‌ها را به حداقل برسانید. توصیه می‌شود در طول روز در صورت نیاز لباس‌های زیر خود را تعویض کنید.

بیشتر بدانید : مواد غذایی بسیار مفید برای سلامت بانوان

بیشتر بدانید : ٨ نکته مهم برای داشتن واژن سالم

بیشتر بدانید : 6 عادت زنانه که سلامت آنها را به خطر می اندازد

گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع:khorasannews.com