بانوان با مشاهده این تغییرات باید نگران شوند
گاهی با توجه به یک تغییر کوچک در بدن می توانید از وجود یک بیماری جدی مطلع شوید و برای درمان آن اقدام کنید

این تغییرات در خانم ها نگران کننده است

در بدن انسان‌ها بعضی اوقات علایم و تغییراتی نامحسوس دیده می‌شود که هشداری برای وجود یک بیماری است.بیماری‌ها و از جمله سرطان در خانم‌ها ممکن است علایمی داشته باشد که بسیاری از بانوان نسبت به  آن بی تفاوت هستند .به همین دلیل در ادامه قصد داریم علایمی از سرطان‌ها را به خانم ها معرفی کنیم که معمولاً این علایم را نادیده می گیرند.

خونریزی غیر طبیعی

خانم ها معمولا خونریزی غیر معمول یا خونریزی از مقعد  را نادیده می گیرند اما ممکن است علامت مشکلی در روده یا رحم آن ها باشد.

احساس خستگی مداوم

اگر مدام احساس خستگی  می کنید، فرقی هم ندارد که چقدر می‌خوابید، استراحت می کنید یا کافئین مصرف می کنید، ممکن است علامت سرطان باشد. احتمالاً خستگی زیاد باعث می شود که انگیزه نداشته باشید و مدام در طول روز چرت بزنید.

بروز نفخ

نفخ یا احساس درد و فشار در استخوان‌های نزدیک قسمت تناسلی که بیش از دو هفته طول می کشد، می تواند علامت هشدار دهنده سرطان تخمدان باشد که پزشک به خوبی این وضعیت را بررسی می کند.

افزایش وزن ناخواسته

افزایش وزن ناخواسته و بدون تلاش و تغییر در عادات دفع مدفوع، می تواند جزو علایم سرطان تخمدان باشد.

کاهش وزن ناخواسته

کاهش وزن معمولاً همراه با کاهش اشتها و تغییر در عادات دفع مدفوع ایجاد می شود که علامت سرطان کبد، روده یا لوزالمعده است و معمولاً برای برخی افراد چنین علامتی را ایجاد می کند.

بروز تغییرات پوستی

هر نوع  تغییر در پوست مانند ایجاد خال جدید یا مشکلات پوستی دیگر، می تواند نشان دهنده سرطان پوست باشد که آزمایش ها و چکاپ های منظم توسط متخصص پوست می تواند از بدتر شدن شرایط جلوگیری کند.

جوش های طولانی مدت

سرطان پوست ممکن است با ظاهر شدن جوش روی گردن یا سر اتفاق بیفتد که برآمدگی هایی شبیه به جوش هستند. همیشه باید مراقب رشد آن ها باشید و اگر چیزی جدید در این ناحیه ایجاد شد و دو هفته طول کشید، به متخصص پوست مراجعه کنید.

بیشتر بدانید : مشکلاتی در زنان که باعث بروز درد زیر شکم می شود

بیشتر بدانید : ورزش صبحگاهی برای بانوان

بیشتر بدانید : 4 عادت که به سلامت بانوان آسیب می رساند

بیشتر بدانید : مواد غذایی بسیار مفید برای سلامت بانوان

گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع:khorasannews.com