اشتباهاتی راجع به سلامتی بانوان
باورهای غلطی وجود دارد میان بانوان درباره سلامتی که بهتر است اصلاح شود و بانوان درباره آن بیشتر بدانند

اشتباهات رایج در رابطه با سلامت بانوان

 بیماری‌های مقاربتی، بدون علامت هستند

بسیاری از بیماری‌های مقاربتی در واقع بدون علامت هستند. زنان شاید حتی متوجه نشوند که به این بیماری‌ها مبتلا هستند. به ‌همین‌ دلیل است که آزمایش STI برای تشخیص این بیماری‌ها بسیار مهم است.

 اگر خارش و ترشح دارید، باید عفونت قارچی داشته باشد

اکثر زنان تصور می‌کنند خارش و ترشح آن‌ها به دلیل عفونت قارچی است و آن را با داروهای بدون‌نسخه درمان می‌کنند. اما این‌ها می‌توانند علایم بسیاری از مشکلات دیگر باشند. کشت‌های واژینال می‌توانند تایید کنند که چه ارگانیسمی باعث علایم می‌شود تا بهترین درمان برای شما تجویز شود.

 کربوهیدرات‌ها مضر می باشند

برخی از سالم‌ترین الگوهای غذایی، مانند رژیم غذایی مدیترانه‌ای، به‌طور برجسته‌ای حاوی کربوهیدرات‌های فراوانی به‌شکل غلات کامل هستند. مهم این است که از نوع مناسبی از غلات مانند غلات کامل یا کربوهیدرات‌های پیچیده موجود در گیاهان کامل استفاده کنید.

 سیکل ماهانه حتما باید ۲۸ روزه باشد

متوسط چرخه قاعدگی ۲۸ روز طول می‌کشد، اما می‌تواند بین ۲۱ تا ۳۵ روز باشد. اگر مدت زمان شما به طور مداوم کوتاه‌تر یا بیشتر از ۲۸ روز است، به این معنی نیست که مشکلی در شما وجود دارد.

 قاعدگی سنگین طبیعی است

در حالی که ممکن است از نظر ژنتیکی مستعد قاعدگی سنگین باشید، این بدان معنا نیست که باید با آن کنار بیایید. حتی اگر مادر یا بستگان شما این مشکل را داشته‌اند، قاعدگی سنگین می‌تواند نشانه‌ای از مشکل باشد و باید  آن را ارزیابی و درمان کرد.

بیشتر بدانید : بیماری هایی که بیشتر بانوان را تهدید می کند

بیشتر بدانید : بانوان با مشاهده این تغییرات باید نگران شوند

بیشتر بدانید : 4 عادت که به سلامت بانوان آسیب می رساند

بیشتر بدانید : مواد غذایی بسیار مفید برای سلامت بانوان

گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع:khorasannews.com