تتت

تخلیه کومدون‌ها باید با استفاده از کرم‌های ترتینوئین و در صورت نیاز تحت نظر متخصص انجام شود.

این روزها انواع تبلیغات در جهت زیبایی در آرایشگاه‌ها انجام می‌شود از کاشت مژه گرفته تا پاک‌سازی پوست و تخلیه کومدون‌ها و از بین بردن تاتوی ابرو و... درحالی‌که اگر هر یک از این اقدام‌های زیبایی تحت نظر متخصص انجام نشود، می‌تواند عوارض جبران‌ناپذیری را برای فرد به همراه داشته باشد.


یک متخصص پوست و مو با اشاره به این مسئله گفت: «امروزه پاکسازی صورت در آرایشگاه‌ها بسیار تبلیغ و انجام می‌شود که شامل ماساژ پوست، بخور دادن و استفاده از کرم‌های لایه‌بردار است و در مرحله بعدی تخلیه جوش‌های زیر پوستی نیز صورت می‌گیرد. با وجود آنکه افراد در ابتدا احساس خوبی دارند و پوستی براق و دارای شادابی خواهند داشت ولی این احساس موقتی است و در برخی موارد قرمزی پوست و آکنه به دنبال پاکسازی روی می‌دهد.» دکتر فریده دهقانی در ادامه توضیح داد: «بروز این عارضه به خصوص در افراد دارای پوست‌های خشک و حساس بیشتر است و این قرمزی ممکن است تا مدت‌ها ادامه یابد و در افرادی هم که پوست‌های مستعد جوش دارند باعث تشدید ضایعات شود.»


عضو هیئت‌علمی دانشگاه علوم پزشکی یزد گفت: «یکی دیگر از اقدامات اشتباهی که برخی از آرایشگران مرتکب می‌شوند این است که برای پاکسازی پوست‌های چرب، ابتدا صورت فرد را بخور می‌دهند درحالی که این کار می‌تواند باعث بازتر شدن منافذ پوستی و افزایش جوش زدن در روزهای بعدی شود.»

به گفته این متخصص پوست و مو بهتر است به‌جای انجام پاکسازی از کرم‌های لایه‌بردار مناسب طبق نظر پزشک متخصص استفاده شود.

دهقانی با تأکید بر اینکه تخلیه کومدون‌ها در آرایشگاه‌ها توسط افراد غیرمتخصص می‌تواند باعث اسکار پوستی شود، گفت: « به هیچ‌وجه یک آرایشگر نمی‌تواند کار تخلیه کومدون‌ها را انجام دهد. انجام چنین کاری در محیط آرایشگاه باعث افزایش خطر ابتلا به جوش‌های عفونی زیرجلدی، کیست‌ها و لکه‌های پوستی خواهد شد و تخلیه کومدون‌ها باید با استفاده از کرم‌های ترتینوئین و در صورت نیاز تحت نظر متخصص انجام شود.»

 

گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع : سلامانه

 

 

 
 
 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

پربیننده های این بخش

 
X