با ترک های کف پا چه کنیم؟
در حمام از شامپو بدن‌های کرم دار استفاده کنید و بعد از حمام هم کف پایتان را با لوسیون مرطوب‌کننده و کرم حاوی وازلین و ویتامین E چرب کنید.

درمان ترک کف

دکتر روشنک سعیدی - مشاور پوست و مو نوشت: خشکی و ترک پا که ممکن است گاهی حتی با درد و خونریزی هم همراه باشد به دلایل مختلفی به وجود می‌آید، مثلاً شستن زیاد پا، نوع آب و هوا یا پوشیدن کفش‌های باز که محافظ پا نیستند.

اگر به دلیل وسواس زیاد عادت دارید که پاهای خود را مرتب بشویید، باید این عادت را کنار بگذارید چون با شست‌و‌شوی زیاد چربی روی پوست را از بین برده و باعث خشکی و ترک خوردگی پوست‌تان خواهید شد، پس از هر بار شستن پاهایتان هم باید آنها را کاملاً خشک کنید و با مخلوطی از گلیسیرین، آبلیموی تازه به همراه گلاب پوست پایتان را چرب کنید از کرم‌هایی با برندهای مختلف که در داروخانه‌ها موجود هستند مانند اوسرین یا وازلین و همچنین ویتامین E که برای درمان ترک پا مفید هستند نیز می‌توانید استفاده کنید.

برای خوب شدن ترک پاهایتان نباید کفش‌های تابستانی پشت یا جلو باز بپوشید، زیرا آلودگی هوا و وجود گرد و خاک موجب بیشتر شدن و درمان نشدن ترک پا
خواهد شد. توصیه من این است که در حمام از شامپو بدن‌های کرم دار استفاده کنید و بعد از حمام هم کف پایتان را با لوسیون مرطوب‌کننده و کرم حاوی وازلین و ویتامین E چرب کنید. برای بهتر جذب شدن کرم‌هایی که حاوی وازلین، اسید سالیسیلیک و اوره هستند بهتر است پایتان را با پلاستیک بپوشانید.

 

گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع : روزنامه ایران