پیش از هر چیزی باید بدانیم که دئودورانت و ضدعرق، دو نوع محصول متفاوت هستند. پس اگر مشکل شما فقط به بوی بد محدود می‌شود،‌ بهتر است که از دئودورانت استفاده کنید. و اگر خیلی زیاد عرق می‌کنید، استفاده از ضدعرق‌ها برای شما مناسب است زیرا...

تفاوت دئودورانت و ضدعرق

بیشتر افراد معتقدند که در صورت استفاده از دئودورانت‌ها، بهداشت مناسب را رعایت کرده‌اند،‌ اما باز هم با بوی بد ناشی از تعریق یا خارش آزاردهنده مواجه می‌شوند. در این حالت، مشکل معمولا به اشتباهات فردی برمی‌گردد.

 

اولین اشتباه برخی افراد این است که محصول نامناسبی را انتخاب می‌کنند:

تفاوت دئودرانت و ضدعرق چیست؟

پیش از هر چیزی باید بدانیم که دئودورانت و ضدعرق، دو نوع محصول متفاوت هستند:

-اگر مشکل شما فقط به بوی بد محدود می‌شود،‌ بهتر است که از دئودورانت استفاده کنید.

- ضدعرق‌ها حاوی عنصری به‌نام کلرید آلومینیوم هستند که جلوی عرق کردن را می‌گیرد. بنابراین اگر خیلی زیاد عرق می‌کنید، استفاده از ضدعرق‌ها برای شما مناسب است.

 

اشتباه بعدی به زمان‌بندی اشتباه برمی‌گردد:

زمان مناسب استفاده از دئودورانت‌ها و ضد عرق ها چه زمانی است؟

 

دئودورانت‌ها می‌توانند در هر زمانی از روز مورد استفاده قرار بگیرند، ‌اما غروب معمولا برای استفاده از ضدعرق‌ها بهترین موقع است، چون میزان تعریق در این زمان کاهش می‌یابد. این نکته را نمی‌توان به‌ عنوان قاعده قطعی مطرح کرد، اما ضدعرق‌ها معمولا در این شرایط خیلی بهتر به پوست می‌چسبند.

 

میزان مصرف دئودورانت‌ها و ضد عرق ها باید چقدر باشد؟

میزان استفاده از این محصولات نیز در کارکرد مطلوب‌شان تاثیرگذار است. پس با توجه به شرایط و موقعیت، باید میزان استفاده از ضدعرق‌ها را افزایش دهید. برای مثال، ‌اگر یک جلسه کاری مهم دارید، تمام زیربغل خودتان را با استفاده از ضدعرق پوشش دهید تا کانال‌های تعریق کاملا با آن تماس پیدا کنند. پوشش دادن غدد تعریق به‌طور کامل، برای جلوگیری از تعریق شدید ضروری است.
گردآوری:گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع:salamatism.com 
 

 
X