شادابی و زیبایی پوست با مصرف یخ
ترفند جالبی که در اینجا معرفی می‌شود استفاده از یخ است و تأثیر مطلوبی در تقویت و شادابی پوست دارد. یخ می تواند تاثیر زیادی در شادابی و زیبایی پوست داشته باشد.

فواید استفاده از یخ برای پوست

توجه به سلامت و زیبایی پوست یکی از دغدغه‌های افراد به خصوص خانم‌هاست که اهمیت زیادی دارد زیرا عوامل متعددی از جمله آلاینده‌های محیطی، پرتوهای فرابنفش خورشید و عادات بد غذایی بر کیفیت پوست تأثیر گذاشته و روند پیری آن را تسریع می‌کند. خوشبختانه محصولات آرایشی باکیفیت و توصیه‌های متخصصان توانسته با عوامل آسیب زا مقابله کرده و روند جوانی پوست را بهبود بخشد. اما در بسیاری موارد این محصولات گران بوده و همه قادر به تهیه آن نیستند.

ترفند جالبی که در اینجا معرفی می‌شود استفاده از یخ است و تأثیر مطلوبی در تقویت و شادابی پوست دارد. این راهکار مربوط به مشرق زمین بوده، اما امروزه در همه جای دنیا کاربرد دارد و خانم‌ها بدون صرف هزینه در کنار دیگر مراقبت‌های پوست از آن استقبال کرده‌اند.

 

شادابی و طراوت پوست

- تأثیر ضدالتهابی یخ تحریکات و قرمزی ناشی از جوش و آکنه را تسکین می‌دهد. چندین بار استفاده از یخ روی صورت، به بهبود آکنه کمک کرده و تأثیر رادیکال‌های آزاد را کاهش می‌دهد. همچنین در رفع چین و چروک‌های پوستی نیز مؤثر بوده و از بروز لکه پیشگیری می‌کند.

- استفاده منظم از یخ به کوچک شدن منافذ پوستی کمک کرده و سلول‌های مرده و ناخالصی‌های پوست را از بین می‌برد.

 

لوسیون پاک کننده

به جای لوسیون های صنعتی می‌توانید پیش از آرایش صورت، تکه‌ای یخ را روی صورت بمالید. به این ترتیب منافذ پوست پس از آرایش کمتر دیده می‌شود و جلوه‌ای زیباتر خواهد داشت.

 

تحریک جریان خون

سرما عروق خونی را منقبض کرده و جریان خون را تحریک می‌کند. این حالت مانع از کبودی و تیرگی زیر چشم‌ها و وریدهای عنکبوتی مانند زیر پوست می‌شود.

 

کاربرد صحیح یخ روی صورت

گرچه این روش آسان است و وقت و هزینه‌ چندانی از شما نمی‌گیرد، اما بدانید که تاثیرات فوری ندارد و نیاز به مداومت دارد. همچنین از آنجا که کشیدن مستقیم یخ روی پوست باعث تحریک و سوزش می‌شود، بهتر است یخ را در پارچه‌ای پیچید و سپس پوست را ماساژ داد.

 

- ابتدا باقیمانده مواد آرایشی را پاک کنید و صورت را بشویید.

- سپس تکه‌ای یخ را در پارچه‌ای بپیچید و پوست را ماساژ دهید. 

- قسمت‌های زیر چشم را با ملایمت بیشتری ماساژ دهید. در نهایت از کرم یا لوسیونی برای رطوبت رسانی به پوست استفاده نمایید.

 

چند توصیه در مورد ماساژ با یخ

- در صورت احساس سوزش یا آسیبی خاص، با تکه‌ای پنبه به آرامی پوست را ماساژ دهید. از دستمال کاغذی استفاده نکنید، زیرا گاهی باعث تحریک و آسیب می‌شود.

- اگر پوست چربی دارید یا از جوش‌های سیاه پوستی ناراحت هستید، بهتر است ماساژ یخ طولانی‌تر باشد، تا زمانی که سرما روی صورت احساس شود. سپس پوست را با لوسیون یا کرم ضد آکنه ماساژ دهید.

- برای بهره مندی بیشتر از این ترفند زیبایی و پیشگیری از پیری زودهنگام می‌توانید گلاب، آب لیمو، چای سبز، دمنوش بابونه یا آب خیار را در قالب‌های کوچک ریخته و در فریزر بگذارید تا منجمد شود

- ماساژ صورت با یخ هر بار باید حداکثر 15 دقیقه باشد و برای کسب تأثیر بهتر توصیه می‌شود صبح و شب انجام شود.


گردآوری:گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع:zendegionline.ir