آلوئه ورا موثر برای درمان پسوریازیس
 آلوئه ورا گیاه بسیار پر فایده ای است که محققان اخیرا دریافته اند از این گیاه می توان برای درمان پسوریازیس نیز استفاده کرد.

 آلوئه ورا و درمان پسوریازیس

نتایج برخی مطالعات حاکی از فواید احتمالی آلوئه‌ ورا در درمان بیماری پوستی پسوریازیس است.

پسوریازیس بیماری پوستی مزمن است که موجب ورم و قرمزی سلول‌های پوست می‌شود.
این بیماری در پی بروز مشکل در سیستم ایمنی ایجاد می‌شود و هنوز درمانی برای آن وجود ندارد. همچنین بیش از 30 درصد مبتلایان به این بیماری پوستی دچار آرتریت پسوریاتیک* می‌شوند.

* آرتریت پسوریاتیک  Psoriatic arthritis : یا ورم‌مفاصل پسوریاتیک یا آرتروپاتی پسوریاتیک التهاب مفاصل در ارتباط با بیماری پوستی و ناخنی پسوریازیس می‌باشد. در این بیماری هر یک از مفاصل بدن ممکن است درگیر شوند، ولی عمدتاً مفاصل انگشتان و مهره‌های کمری و گردنی مبتلا می‌شوند. این اختلال معمولاً خفیف بوده و بیشتر بین سنین ۳۰ تا ۵۰ سال شروع شده و در سراسر زندگی به طور متناوب ادامه می‌یابد. درد، تورم، محدودیت حرکت، احساس درد هنگام لمس و گرمی مفاصل مبتلا، پوسته‌ریزی پوست، ناخن‌های چاله‌دار، برجسته و زرد رنگ، خستگی و تب از نشان‌های این بیماری می‌باشد.


قرار دادن ماده ژل مانند آلوئه ‌ورا روی پوست مبتلا به بیماری پسوریازیس می‌تواند از میزان التهاب بکاهد، سطح پوست را نرم و روند آب‌رسانی به پوست را تقویت کند.

آلوئه ورا موثر برای درمان پسوریازیس

با وجود تاثیرات ماده ژل مانند آلوئه ‌ورا در کنترل علایم پسوریازیس شواهد علمی بسیاری وجود ندارد که بتوان استفاده از این گیاه را به تنهایی به عنوان روش درمانی معرفی کرد؛ بنابراین، مبتلایان به این بیماری باید درباره مصرف کرم‌های دارویی و روش‌های درمانی دیگر با پزشک مشورت کنند.


اگر می خواهید بیشتر بدانید : فواید آلوئه ورا برای پوست

اگر می خواهید بیشتر بدانید : خواص آلوئه ورا برای درمان بیماری های مختلف

اگر می خواهید بیشتر بدانید : مصرف آلوئه‌ورا برای این افراد ممنوع است

اگر می خواهید بیشتر بدانید : آب آلوئه ورا و خواص و مضرات نوشیدن آن برای سلامتی

اگر می خواهید بیشتر بدانید : آلوئه ورا برای مو این فواید شگفت انگیز را دارد

اگر می خواهید بیشتر بدانید : همه چیز درباره بیماری پسوریازیس

اگر می خواهید بیشتر بدانید : پسوریازیس Psoriasi و 17ستاره مشهوری که به آن مبتلا هستند!گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع: isna.ir