درمان قارچ ناخن گاهی با روش های خانگی بهتر انجام می شود. در این مقاله چند روش خانگی برای درمان قارچ ناخن معرفی می شوند.

روش های خانگی برای درمان قارچ ناخن

قارچ ناخن ممکن است سوغات سالن زیبایی باشد یا بر اثر پابرهنه راه رفتن دور استخرهای عمومی به وجود آید. گرچه در ابتدا بی‌ضرر به نظر می‌رسد و فقط شامل چندین نقطه سفید یا زرد در زیر انگشت یا ناخن شصت پای‌تان می‌شود اما با بیشتر شدن قارچ ممکن است ناخن‌تان ضخیم و ضخیم‌تر شده و بریزد. قارچ ناخن معمولا در ناخن شصت پا ظاهر می‌شود زیرا مدام در محیطی مرطوب و گرم قرار دارد.

اگر به یک متخصص پوست مراجعه کنید، احتمالا برای شما داروی خوراکی تجویز می‌کند که کمتر جواب می‌دهد. به همین خاطر بسیاری از افراد، برای درمان قارچ ناخن به دنبال روش‌های کم‌هزینه‌تر اما قطعی‌تر هستند. در این مطلب، به برخی از این روش‌های خانگی اما مؤثر اشاره می‌کنیم:


درمان قارچ ناخن با کافور و اوکالیپتوس

برای تهیه این مرهم خانگی، نیاز به مقداری پودر کافور و روغن اوکالیپتوس دارید. پس از مخلوط کردن آن‌ها، پنبه‌ای آغشته به مرهم را بر روی ناخن آسیب دیده خود بگذارید. مطالعات نشان می‌دهند که ۸۳ درصد از افرادی که حداقل یک بار در روز از این مرهم استفاده کرده‌اند، بهبود یافته‌اند.


درمان قارچ ناخن با مایع دهان‌شویه و سرکه

مایع دهان‌شویه، حاوی تیمول Thymol و منتول Menthol است که خاصیت ضد قارچی دارد، سرکه سفید نیز ماده‌ای اسیدی است که محیط را برای رشد قارچ نامناسب می‌کند. مقدار مساوی از مایع دهانشویه و سرکه سفید را با یکدیگر مخلوط کرده و ناخن خود را روزانه برای مدت ۳۰ تا ۴۰ دقیقه در آن قرار دهید.


درمان قارچ ناخن با آرد ذرت

درمان قارچ ناخن با چند روش خانگی

از زمان‌های دور، از آرد ذرت برای از بین بردن لکه‌های قارچ مانند در گیاهان استفاده می‌شده است، بنابراین خاصیت ضدقارچی دارد. مقداری از آرد ذرت را در ظرف کم‌عمقی ریخته و به اندازه‌ای آب جوش به آن اضافه کنید که حالت چسب پیدا کند. سپس اجازه دهید خنک شود و ناخن خود را درون آن قرار دهید. این کار را هفته‌ای یک ساعت تکرار کنید.


درمان قارچ ناخن با روغن درخت چای و آرگان

روغن درخت چای، سال‌هاست برای مبارزه با بیماری‌های پوستی به ویژه عفونت‌های قارچی مورد استفاده قرار می‌گیرد. روغن آرگان نیز حاوی تیمول است که خاصیت ضد قارچی دارد. دو بار در روز، چند قطره از این روغن‌ها را بر روی ناخن آسیب دیده بریزید.


درمان قاچ ناخن با کرم‌های بدون نسخه حاوی اوره

کرم‌های حاوی ۲۰ درصد اوره را می‌توانید بدون نسخه و از هر داروخانه‌ای تهیه کنید. این کرم‌ها بدون آسیب زدن به بخش سالم ناخن، بخش‌های آسیب دیده ناخن را حل می‌کند. پس از حل شدن بخش‌های آسیب دیده، می‌توانید از کرم‌های ضد قارچ تجویز شده استفاده کنید.

اگر می خواهید بیشتر بدانید : قارچ ناخن چیست؟

اگر می خواهید بیشتر بدانید : بیماری های ناخن و آشنایی با ساختار ناخن

اگر می خواهید بیشتر بدانید : راههای رسیدن به ناخن های سالم!!

اگر می خواهید بیشتر بدانید : نشانه‌های عفونت قارچی ناخنگردآوری : گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع : salamatism.com


 
 
 

پربیننده های این بخش

 
X