تاثیر آلوئه ورا بر درمان جوش پوستی
اگر می خواهید بیشتر بدانید : متن پیش فرض برای لینک پیش فرض آلوئه ورا در کنار خواص زیادی که دارد برای رفع جوش پوستی و آکنه نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

آلوئه ورا و درمان جوش پوستی

 ژل آلوئه‌ورا که در بسیاری از محصولات پوست وجود دارد به دلیل خواص ضد التهابی در درمان آکنه مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین مشاهده شده آلوئه‌ورا در کنار درمان‌های سنتی آکنه تاثیر دارد. نتایج یک مطالعه نشان می‌دهد ترکیب پماد ترتینوئین و کرم آلوئه‌ورا به طور موثری ضایعات آکنه را در مبتلایان به آکنه خفیف و معمولی کاهش می‌دهد.

افراد می‌توانند ژل آلوئه‌ورا را روی ضایعات آکنه در صورت یا بخش‌های دیگر بدن قرار دهند. همچنین می‌توان این ژل را به تنهایی یا در کنار دیگر محصولات طبیعی مورد استفاده قرار داد. با این وجود کارشناسان تاکید دارند آلوئه‌ورا درمانی جایگزین است و به همین دلیل دستور العمل تایید شده‌ای در مورد دوز مصرفی آن وجود ندارد.

تاثیر آلوئه ورا بر درمان جوش پوستی

سایت مدیکال نیوز تودی نوشت: آلوئه‌ورا علاوه بر آنکه به دلیل ویژگی‌هایی همچون آنتی باکتریال، آنتی اکسیدان و ضد التهابی برای مقابله با آکنه موثر است، می‌تواند در ترکیب با محصولات طبیعی دیگر مورد استفاده قرار گیرد که شامل ترکیب آلوئه‌ورا با آب لیمو، ترکیب آلوئه‌ورا با عسل و دارچین و ترکیب آلوئه‌ورا با روغن درخت چای است.

اگر می خواهید بیشتر بدانید : فواید آلوئه ورا برای پوست

اگر می خواهید بیشتر بدانید : آب آلوئه ورا و خواص و مضرات نوشیدن آن برای سلامتی

اگر می خواهید بیشتر بدانید : آلوئه ورا برای مو این فواید شگفت انگیز را داردگردآوری : گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
مبنع: isna.ir