چطور از بروز مشکلات پوستی شایع بارداری پیشگیری کنیم
تغییرات هورمونی در دوران بارداری پوست مادران را مستعد مشکلات زیادی می کند که بهتر است قبل از ایجاد مشکلات پوستی باردرای از آن پیشگیری کنید

پیشگیری از مشکلات پوستی شایع بارداری

 آکنه، تیرگی پوست و تغییر رنگ آن در دوران بارداری از جمله مشکلاتی است که زنان با آن مواجه می‌شوند. متخصصان پوست و مو بر این باورند که با داشتن رژیم غذایی سالم و استفاده صحیح از محصولات مراقبتی پوست می‌توان از این مشکلات پیشگیری کرد.

بدن زنان در دوران بارداری تغییرات متعددی را تجربه می‌کند. جدا از تغییرات هورمونی، پوست نیز دچار تغییراتی می‌شود. به گفته متخصصان تغییرات هورمونی عامل ظاهر شدن جوش روی پوست در دوران بارداری است.

 رژیم غذایی سالم در کنار برخورداری از میزان خواب کافی، نداشتن استرس و انجام مرتب حرکات ورزشی می‌تواند به تنظیم هورمون‌ها در این دوران کمک کند. علاوه بر این، استفاده از محصولات مناسب مراقبتی پوست در پیشگیری از برخی مشکلات پوستی شایع در این دوران کمک کننده است.

بیشتر بدانید : مراقبت از پوست در دوران بارداری

بیشتر بدانید : ملاسما و لک های بارداری را با ماسکی خانگی کاهش دهید

ملاسما

برخی مشکلات پوستی شایع در دوران بارداری عبارتند از:

پیشگیری از آکنه در بارداری : برای پیشگیری از ظاهر شدن آکنه روی پوست در دوران بارداری لازم است که از مصرف محصولات حاوی سالیسیلیک اسید، بنزوئیل پروکساید و رتینوئید موضعی خودداری شود.

پیشگیری از تغییر رنگ پوست در بارداری: از دیگر مشکلات شایع در دوران بارداری که زنان با آن روبرو هستند تغییر رنگ پوست است. لازم است هنگام صبح و شب از کرم‌های ویتامین C استفاده شود.

پیشگیری از جوش‌های پوستی در بارداری : بسیاری از زنان باردار با مشکل جوش‌های پوستی مواجه می‌شوند. در این شرایط مراجعه به متخصص پوست و استفاده از محصولات مراقبتی پوست توصیه می‌شود.

پیشگیری از ریزش مو در بارداری: به طور معمول رشد مو در دوران بارداری بیشتر می‌شود. هرچند، برخی از زنان به دلیل کمبود ویتامین دچار ریزش مو می‌شوند. در این مواقع رژیم غذایی سالم و مقوی در کنار مصرف مکمل‌های غذایی توصیه می‌شود.


بیشتر بدانید : آیا عوارض پوستی ایجاد شده در دوره بارداری ماندگار هستند؟

بیشتر بدانید : بارداری با پوست چه می‌کند؟گردآوری:گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع : isna.ir