باز هم از علائم احتمالی ابتلا به کرونا: مشکلات پوستی!
 تاکنون در مورد علائم کرونا صحبت های زیادی شده است، یکی از علائمی که محققان به تازگی به آن رسیده اند بروز مشکلات پوستی است که در ادامه به آنها اشاره می شود

 یکی از نشانه های کرونا بروز مشکلات پوستی

با تکمیل تحقیقات در مورد بیماری کرونا و بررسی مشاهدات جدید، متخصصان پوست به این باور رسیده‌اند که آسیب‌های پوستی هم می‌تواند از علائم کرونا باشد و صدها نفر از متخصصان پوست در فرانسه اعلام کردند که شاهد آسیب‌های پوستی در میان بیماران مبتلا به ویروس جدید کرونا بوده‌اند.

این خبر در حالی منتشر می‌شود که تاکنون از تب، احساس خستگی، سرفه خشک، از دست دادن حس بویایی و چشایی و مشکلات تنفسی به عنوان علائم اصلی ابتلا به بیماری کووید-۱۹ یاد می‌شد.

بیشتر بدانید : کرونا ویروس را با این داروها تحریک نکنید!

بیشتر بدانید : ویروس کرونا چه مدت روی لباس زنده می ماند؟

بیشتر بدانید : پس از ورود به خانه با لباس های کرونایی چه کنیم؟

متخصصان فرانسوی اکنون احتمال می‌دهند که آسیب‌های پوستی نیز از جمله علائم ابتلا به نوع جدید ویروس کرونا باشد.

اتحادیه ملی متخصصان پوست و بیماری‌های مقاربتی در فرانسه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که تورم و قرمزی انگشتان، قرمزی ناگهانی پوست که گاه با درد همراه است و دیگر ضایعات پوستی می‌تواند از جمله علائم ابتلا به ویروس جدید کرونا باشد.

این گروه از متخصصان پوست در فرانسه از افرادی که از این علائم رنج می‌برند خواسته‌اند تا به سرعت به یک متخصص پوست مراجعه کنند. بسیاری از پزشکان در فرانسه به دلیل اجرای طرح قرنطینه سراسری در این کشور امکان ویزیت و مشاوره ویدئویی را فراهم کرده‌اند تا بیماران از محل سکونت خود با آن‌ها تماس ویدئویی برقرار کنند.

متخصصان پوست در فرانسه همچنین خواستار این شده‌اند که از افرادی که علائم پوستی مشابه رنج می‌برند تست کرونا گرفته شود. به گفته آن‌ها به این ترتیب می‌توان از شیوع بیشتر ویروس از سوی افرادی که به صورت بالقوه عامل انتقال آن هستند اما علائم تنفسی ندارند جلوگیری کرد.

بنا به اعلام اتحادیه ملی متخصصان پوست فرانسه افزایش ضایعات پوستی در میان نوجوانان و جوانان همزمان با شیوع ویروس جدید کرونا باعث شده است که پزشکان به‌احتمال ارتباط این علائم با شیوع ویروس مشکوک شوند.

به نقل یک بیانیه مطبوعاتی که به مردم و جامعه پزشکی هشدار داده است تا هرچه سریعتر جهان موفق به مهار این بیماری مسری بالقوه شود. پزشکان نیز به بیماران توصیه کردند در صورت بروز علائم ظاهری پوستی مشاوره انجام دهند.

مدیرکل بهداشت جرمی سالومون درباره علائم پوستی در بیماری کووید-۱۹، گفت: از ظهور علائم پوستی در موارد مبتلا به کرونا آگاهی ندارد، اما همه چیز درباره ویروس کرونای جدید شناخته شده نیست، ما هر روز مطالب جدیدی درباره این ویروس می‌آموزیم.

اگر شما هر نوع مشکل پوستی داشتید، باید با پزشک خود تماس بگیرید، نه فقط به این دلیل که ممکن است مبتلا به کووید-۱۹ باشید بلکه به دلیل این که تمام موارد پوستی بدون در نظر گرفتن سایر شرایط پزشکی باید تحت درمان قرار گیرند.

بیشتر بدانید : آخرین اخبار کرونا ویروس COVID-19

بیشتر بدانید : بهبود فرد مبتلا به کرونا چند روز طول می کشد؟

بیشتر بدانید : آیا سشوار، اتو و بخاری برای ضد عفونی کردن و از بین بردن کرونا مفید است؟


گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع: ana.ir