برای داشتن پوستی صاف و درخشان چه بخوریم؟
خیلی ها ارزوی داشتن پوستی صاف و شفاف را دارند که می توان با کمی تغییر در برنامه غذایی خود به این آرزو دست یابند

 خوراکی هایی برای داشتن پوستی درخشان

داشتن پوست صاف و شفاف، آرزوی هر خانمی است. خیلی از ما حاضریم برای داشتن صورت بدون لک و آکنه، هزینه‌های گزافی انجام دهیم و از انواع کرم‌های روز و شب استفاده کنیم، غافل از این‌که راه ‌های ساده‌تر وکم هزینه‌تری مثل اضافه کردن یک سری ویتامین‌، به برنامه غذایی روزانه‌مان، برای داشتن پوست درخشان وجود دارد. در ادامه به معرفی چند ویتامین و مکمل که پوست شما را بی‌نقص می‌کند خواهیم پرداخت.

  ویتامینk2

خانم‌های ژاپنی، پوست بدون چروک و نرم‌تری نسبت به خانم‌های غربی دارند. دلیل آن وجود یک غذای سرشار از ویتامین k2در غذای ژاپنی‌ها به نام ناتو ( که از نوعی دانه سویا تهیه می‌شود) است. البته این ویتامین در گوشت، تخم‌مرغ و لبنیات نیز یافت می‌شود و عملکرد اصلی آن تنظیم کلسیم در بدن و کمک به داشتن استخوان‌های مستحکم‌تر است .در تحقیقات اخیر نشان داده شده، یک رابطه بین تراکم استخوان و ضخامت پوست وجود دارد، یعنی هرچه استخوان‌ها در سنین بالا پوک‌تر شوند پوست شما، نازک، کدر و چروکیده‌تر خواهد شد. از این رو ویتامین k2 می‌تواند به داشتن پوست سالم و استخوان‌های قوی کمک کند .

   زردچوبه

زردچوبه به علت داشتن کورکومین که یک آنتی‌اکسیدان قوی است، می‌تواند از آسیب اشعه uvبه پوست جلوگیری کند.

  روی

روی مثل زردچوبه، حاوی آنتی اکسیدان است که به داشتن پوستی درخشان و بی نقص کمک می‌کند. روی در غذاهایی مانند گوشت گاو و بادام زمینی یافت می‌شود.

  ویتامینc

ویتامینc خاصیت آنتی اکسیدانی دارد و به ساخت کلاژن که برای سلامت و جوان سازی پوست، حیاتی است کمک و از سلول‌های پوستی، در برابر اشعه uv محافظت می کند و باعث جوان‌سازی پوست می‌شود .

بیشتر بدانید : 6 راز طبیعی طب چینی برای زیبایی پوست

بیشتر بدانید : سفت کردن پوست صورت با این ماسک های خانگی

بیشتر بدانید : دلایل چین و چروک پوست که هیچ ربطی به افزایش سن ندارد!!!

گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع:khorasannews.com