لکه‌های آبی که روی پوست نمایان می شوند نشانه چیست؟
 بروز لکه های آبی روی پوست می تواند خبر از بروز بیماری های کبدی بدهد

 لکه های آبی روی پوست نشانه چیست؟

ظهور خود به خودی لکه‌های آبی همراه با علائم دیگری مانند پف، خواب آلودگی، زردی چشم و اختلال در تمرکز، نشان می‌دهد کبد وظیفه خود را به طور کامل انجام نمی‌دهد.

 ظهور لکه‌های آبی روی پوست یا به علت بیماری هپاتیت حاد رخ می‌دهد یا به دلیل ابتلا به سیروز کبدی است؛ وقتی به دلیل بیماری عملکرد کبد مختل شود، عوامل لخته شدن خون کاهش می‌یابد که ممکن است به صورت خونریزی ظاهر شود. بیمارانی که از بیماری کبدی رنج می‌برند، نه تنها فاکتور‌های پلاسما در سیستم لخته شدن خون آن‌ها کاهش می‌یابد، بلکه عوامل سلولی نیز دارند و از پلاکت خون کم هم رنج می‌برند؛ بنابراین هرگونه قرار گرفتن در معرض ضربه خفیف باعث تغییراتی در پوست می‌شود که شبیه کبودی است.

 همه کسانی که از سیروز رنج می‌برند باید به طور کامل از نوشابه‌های الکلی و شیرین پرهیز کنند.

توصیه می‌شود رژیم غذایی حاوی مقدار کمی نمک را دنبال کنند. آن‌ها همچنین باید از محصولات لبنی تخمیر شده استفاده کنند، زیرا از انسفالوپاتی کبدی و عوارض سیروز عفونی جلوگیری می‌کنند.

 اگر ویروس‌ها عامل سیروز هستند، باید دارو‌های ضد ویروسی مصرف شود و اگر علت آن اضافه وزن، چاقی و مقاومت به انسولین است، باید دارو‌هایی را که بر مقاومت به انسولین تأثیر دارند، مصرف کرد. اگر هپاتیت خود ایمنی باشد، دارو‌های هورمونی برای بیمار تجویز می‌شود.

بیشتر بدانید : این بیماری های پوستی می توانند ناحیه تناسلی زنان را درگیر کنند!

بیشتر بدانید : رایج ترین بیماری های پوستی در باشگاه ها

بیشتر بدانید : بعد از 40 سالگی چه بیماری های پوستی در کمین ماست؟

بیشتر بدانید : علامت های هشدار دهنده سرطان پوست

گردآوری : گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع:yjc.news