خداحافظی با چین و چروک های صورت
 با راهکارهای ساده مانند استفاده از عینک افتابی،خوردن ماهی قزل آلا و... می توانید چین و چروک های صورت خود را از بین ببرید

 از شر چین و چروک های صورت خلاص شوید

سعی کنید به پشت بخوابید

خوابیدن به صورت باعث بروز خط‌ها در ناحیه پیشانی و ابرو می‌شود. خوابیدن به پهلو هم چین و چروک‌ها را در قسمت گونه ها و چانه ایجاد می‌کند. برای جلوگیری از بروز چروک بهتر است به پشت بخوابید.

ماهی قزل آلا را در رژیم غذایی خود بگنجانید

ماهی قزل آلامنبع بسیار خوبی از پروتئین و اسید چرب امگا 3 است که از عناصر مفید برای پوست هستند. متخصصان می‌گویند اسیدهای چرب ضروری، پوست را تغذیه می‌کند و آن را سالم و جوان نگه می‌دارد .بنابراین خوردن ماهی به علت داشتن امگا3 می‌تواند چین و چروک را در صورت شما به حداقل برساند.

حتما عینک آفتابی بزنید

اشعه‌های فرابنفش خورشید در بروز چروک بسیار موثر هستند. گوشه‌های چشم به علت بافت نازک و حساس‌تری که دارند بسیار مستعد چروک هستند. بنابراین برای جلوگیری از ایجاد چروک در این نواحی حتما وقتی از خانه بیرون می‌روید از عینک آفتابی استفاده کنید.

در شستن صورت خود زیاده روی نکنید

شستن بسیار زیاد صورت باعث از بین رفتن لایه‌های چربی طبیعی پوست می‌شود و صورت شما را خشک می‌کند. خشک شدن پوست صورت آن را برای ایجاد چروک مستعد خواهد کرد.بنابراین از شستن زیاد صورت خودداری و سعی کنید برای پاک کردن آرایش و تمیز کردن صورت خود از محلول‌های پاک کننده استفاده کنید.

از ویتامین C غافل نشوید

برخی مطالعات نشان داده است که کرم های دارای ویتامین C می تواند میزان کلاژن‌سازی پوست شما را تقویت کند. ویتامین C ، پوست شما را از آسیب اشعه UVA و UVB محافظت و به کاهش قرمزی ، لکه های تیره و ناهمواری سطح پوست کمک می‌کند.

سویا مناسب برای مراقبت از پوست

سویا ظاهر پوست شما را بهبود می‌بخشد و از آن محافظت می‌کند. مطالعات نشان می‌دهد اگر سویا به پوست زده شود یا به عنوان مکمل مصرف شود (نه به عنوان غذا) می‌تواند به محافظت در برابر آسیب های نور خورشید و حفظ ساختار و استحکام پوست کمک ‌و رنگ پوست را یکنواخت کند.

 بیشتر بدانید : هشدار چین چروک پوست در مورد اشتباهات تغذیه

بیشتر بدانید : 5 تـکـنـیـک مراقبـت از پـوسـت صـورت

 بیشتر بدانید : چطور از ایجاد چین و چروک های پیشانی پیشگیری کنیم؟

بیشتر بدانید : دلایل چین و چروک پوست که هیچ ربطی به افزایش سن ندارد!!!

گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع:khorasannews.com