ترفندهایی برای خلاص شدن از شر دست های خشک
 خشکی پوست دست ها بسیار ناخوشایند است اما با راهکارهای بسیار ساده می توانید از این خشکی راحت شوید

 راهکارهایی برای از بین بردن خشکی دست ها

خانم‌ها اغلب از خشکی پوست دست شکایت دارند. دست‌ها به علت‌های مختلفی دچار خشکی می‌شوند. در این روزها که به دلیل کرونا بیشتر دست‌ها را می‌شوییم بیشتر با این مشکل درگیر هستیم. در ادامه به روش‌هایی می‌پردازیم که مانع از خشک شدن دست‌های شما می‌شود.

1- استفاده از صابون مایع

استفاده مداوم از صابون‌های جامد مشکل خشکی دست‌های شما را تشدید می‌کند بنابراین دست‌ها را با صابون مایع یا صابون‌های روغنی بشویید زیرا صابون‌های مایع اغلب برای پوست‌های حساس پیشنهاد می‌شود، زیرا سایش و سوزش کمتری دارد و به راحتی با آب از بین می‌رود.

2- از مرطوب کننده‌ها غافل نشوید

از مرطوب کننده دست چند بار در روز و به خصوص بعد از هر بار شستن دست‌ها استفاده کنید برای این کار باید  کاملا دست‌ها خشک باشند، فواصل بین انگشت‌ها را فراموش نکنید به خوبی کرم را ماساژ دهید تا کاملا جذب دست‌های‌تان شود. مرطوب کننده‌ها مانع از کم آبی پوست دست‌ها  می شود و احساس خشکی یا سوزش و خارش پوست را از بین می‌برد.

3- دستکش  مصرف کنید

زمانی که می‌خواهید کارهای خانه مثل گردگیری ،شستن ظرف‌ها و ...  را انجام دهید از دستکش  استفاده کنید. مواد شوینده شیمیایی دارای فرمولی هستند که به پوست دست شما آسیب می‌زنند.

4- اسکراب‌ها را فراموش نکنید

یک یا دو بار در ماه از اسکراب برای لایه برداری پوست‌های مرده دست‌تان استفاده کنید این کار موجب گردش خون و ساخت سلول‌های پوستی بیشتر در کنار از بین بردن سلول‌های مرده می‌شود. پس از انجام  این کار از مرطوب کننده استفاده کنید.

5- مراقبت‌های شبانه را از یاد نبرید

شب بهترین فرصت برای رطوبت بخشیدن به دست‌های خشک است چون این امکان را به وجود می‌آورد که محصولات پوستی مدت زمان بیشتری روی پوست باقی بماند. به این ترتیب، محصول پوستی مدنظر می‌تواند طی شب جذب دست‌ها شود. یک کرم یا لوسیون دست مغذی یا مرطوب کننده انتخاب کنید و آن را خوب به پوست‌تان بمالید. می‌توانید به جای کرم دست از مرطوب کننده‌های طبیعی مثل روغن نارگیل، روغن جوجوبا یا ژل آلوئه ورا استفاده کنید. بعد از آن یک دستکش نخی بپوشید و به رختخواب بروید.

بیشتر بدانید : این علائم روی دست های شما نشانه این بیماری هاست

بیشتر بدانید : علت خشکی کف پا یکی از این بیماری هاست

بیشتر بدانید : 9 مرطوب کننده طبیعی صورت و بدن پوست های خشک و مستعد آلرژی

بیشتر بدانید : علت عرق کف دست چیست؟

گردآوری : گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع :khorasannews.com