نکاتی راجع به پاک کننده صورت خانم ها که باید بدانید
پاک کردن پوست امری بسیار مهم است که بهتر است نکات مهم را راجع به آن بدانید تا پوستی جوان داشته باشید

در رابطه با پاک کننده صورت چه می دانید؟

بهداشت پوست تاثیر بسزایی در آراستگی هر فردی دارد . برای این که پوست سالمی داشته باشید باید شیوه صحیح پاک کردن آرایش و استفاده از پاک کننده صورت را بدانید . ادامه مطلب را در این زمینه مطالعه کنید :

فرق بین آرایش پاک کن با پاک کننده صورت

بیشتر اوقات این دو اصطلاح به جای هم به کار می‌روند، اما هر یک از این‌ها، مزیت‌های خاص خودشان را دارند. پس، آرایش پاک کن را نباید با پاک کننده صورت اشتباه بگیرید. اگر به نام این دو محصول هم دقت کنیم، متوجه می شویم که با هم متفاوت اند. برای انتخاب بهترین شوینده صورت ، ابتدا باید تفاوت این دو را بدانید.

1- رایش پاک کن

این محصول‌ برای پاک کردن آرایش پایه، انواع کرم پودر، رژ گونه، کانسیلر (کرم پوشش دهنده دور چشم)، سایه چشم و رژ از پوست تان مفید است. پاک کننده های آرایش انواع مختلفی دارند اما، بهترین پاک کننده آرایش، آن است که بتواند آرایش شما را بدون از بین بردن چربی‌های طبیعی صورت تان، پاک کند.

2- پاک کننده صورت

هدف اصلی انواع پاک کننده‌های صورت، از بین بردن آلودگی، عرق، سبوم و ناخالصی هایی است که منافذ پوست را مسدود می کند. اگر از پاک کننده صورت استفاده کنید این آلودگی‌ها قبل از این‌که، با باکتری‌ها ترکیب شوند و آسیب جدی به پوست شما وارد شود، پاک می‌شوند.

پاک کننده ها در شکل، اندازه و انواع مختلفی استفاده می شوند، مثل فوم، ژل، روغن، کرم، بالم و لایه بردار. بهترین شوینده صورت‌، محصولی است که متناسب با نوع پوست شما باشد. در واقع، پاک کننده‌های پوست بر اساس انواع پوست طراحی می‌شوند. پس، برای هر نوع پوست، پاک کننده مخصوصی وجود دارد.

3- ژل شست و شوی صورت

ژل های شست وشوی صورت شفاف اند و همان طور که از نامشان مشخص است، شبیه ژله هستند.این نوع شوینده‌های صورت در اصل برای پاک کنندگی عمیق پوست طراحی شده اند.

4- فوم صورت

اگر دنبال فوم های سبکی هستید که پوستتان را هم به طور کامل پاک کند؛ این محصول برای شما مناسب است. فوم های شست وشوی صورت نه تنها آرایش سبک و آلودگی ها را از روی پوست پاک می کند، بلکه موجب نرمی و لطافت پوست هم می شود.

در پیش گرفتن روش شست و‌شوی 2 مرحله‌ای

متخصصان پوست می گویند بهترین روش پاک کردن صورت، شست‌وشوی دو مرحله ای (double cleansing) آن است. در این روش هم از آرایش پاک کن استفاده می‌شود، هم پاک کننده صورت.اول باید آرایش تان را با محلول یا دستمال مرطوب پاک کننده آرایش، پاک کنید. بعد، با پاک کننده صورت مورد علاقه خود کارتان را ادامه دهید. با این کار می توانید مطمئن شوید، تمام ذره های مواد آرایشی و آلودگی از پوست تان محو شده اند.

بیشتر بدانید : در پاکسازی صورتتان مراقب این اشتباهات آسیب رسان باشید

بیشتر بدانید : شست شوی صورت با پاک کننده ها برای پوست مفیدتر است یا فقط آب؟!

بیشتر بدانید : پاک کردن آرایش صورت هر شب ضروری است؟

بیشتر بدانید : مراقبت از پوست در شب برای پیشگیری از پیری زودرس

گردآوری : گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع :khorasannews.com