دور غذاهای چرب را خط بکشید تا موهایتان نریزد
محققان می گویند خوردن مواد غذایی چرب می تواند روی ریزش مو تاثیرات زیادی بگذارد

با نخوردن موادغذایی چرب از ریزش مو پیشگیری کنید

 بین گروهی از موش‌هایی که با رژیم غذایی پر چرب یا رژیم غذایی استاندارد تغذیه می‌شدند، آن‌هایی که رژیم غذایی پر چرب را دنبال می‌کردند احتمال بیشتری داشت نازک شدن و ریزش مو را تجربه کنند.

 تغذیه با رژیم غذایی پر چرب با تهی کردن سلول‌های بنیادی فولیکول مو که در تجدید سلول‌های بالغ موثر در رشد مو نقش دارند، موجب نازک شدن مو می‌شود.

تنها پس از گذشت چهار روز، پژوهشگران توانستند شاهد تغییراتی در شرایط مو و پوست موش‌هایی که با رژیم غذایی پر چرب تغذیه می کنند باشند. همچنین، نشانه‌های افزایش استرس اکسیداتیو که با آسیب بافت و افزایش خطر سرطان پیوند خورده است نیز مشاهده شد.

مطالعه‌ای در سال ۲۰۱۳ که در نشریه Journal of the American Academy of Dermatology منتشر شد نیز نشان داد بین گروهی از ۱۸۹ مرد با میانگین سنی ۳۰.۸ سال، آن‌هایی که اضافه وزن داشتند یا چاق بودند، به طور قابل توجهی احتمال بیشتری دارد آلوپسی (ریزش مو) را نسبت به افرادی که وزن عادی داشتند، تجربه کنند.

 یافته‌های ما نشان می‌دهد که رژیم غذایی غربی موجب ریزش مو، سفید شدن مو و التهاب پوست در موش‌ها شده و معتقدیم فرآیندی مشابه در مردانی که ریزش و سفید شدن موی خود زمانی که یک رژیم غذایی سرشار از چربی و کلسترول را دنبال می‌کنند، رخ می‌دهد.

بیشتر بدانید : تغذیه ای برای پیشگیری از ریزش مو

بیشتر بدانید : موهای خودرا طوری ببندید که آسیب نبینند

بیشتر بدانید : علت اصلی ریزش مو چیست و برای جلوگیری از ریزش مو چه کنیم؟

بیشتر بدانید :  اطلاعاتی که موی سر در مورد سلامت می دهد!

گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع:yjc.news