آیا گیاهان دارویی توانایی درمان زگیل را دارند؟
زگیل های پوستی توسط ویروس ها ایجاد می شوند که با کمک گیاهان دارویی قابل درمان هستند

به کمک گیاهان دارویی زگیل را درمان کنید

زگیل ها، جوانه های کوچک و سفت لایه خارجی پوست هستند که عامل ایجاد آن ویروس است. زگیل از طریق تماس پوستی نیز منتقل می شود و ممکن است مزمن باشد. بهترین گیاه برای درمان زگیل درخت چای، قاصدک و آربور است.

گیاه درخت چای، آنتی بیوتیک قوی دارد و گیاهی مناسب برای عفونت های قارچی، باکتریایی و ویروسی محسوب می شود. این گیاه را می توانید به صورت قطرات روغن یا کرم به طور مرتب به روی محل زگیل بمالید. این گیاه را می توانید با روغن های رقیق شده لیمو یا سیر(5 قطره در 25 میلی لیتر روغن بادام) ترکیب و استفاده کنید. اگر از روغن لیمو یا سیر استفاده می کنید باید مراقب باشید با پوست اطراف زگیل تماس پیدا نکند.

شیره سفید گیاه تازه قاصدک نیز خاصیت خورندگی دارد و ممکن است روی زگیل موثر باشد. شیره ساقه یا ریشه این گیاه را می توانید مستقیم روی زگیل بمالید. این گیاه باید به صورت ساده استفاده شود و از تماس شیره آن با پوست اطراف زگیل باید جلوگیری کنید.

روغن فرار آربور نیز حاوی(توجون) است و خاصیت ضد عفونی کنندگی و از بین برندگی عفونت های جلدی قارچی و ویروسی دارد. قطرات تنتور این گیاه را مکررا روی زگیل بمالید. همچنین می توانید به صورت کرم نیز در بیاورید. این روغن باید به صورت ساده استفاده شود و از مصرف آن در دوران بارداری نیز باید جلوگیری کنید.

بیشتر بدانید : با رعایت این موارد در استخر، زگیل و اگزما به شما انتقال پیدا نمی کنند

بیشتر بدانید : لک پوست اگر این نشانه های عجیب را دارد حتما باید چک شود

بیشتر بدانید : مزاحمی به نام زگیل

بیشتر بدانید : زگیل چگونه منتقل می شود؟

گردآوری : گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع :sinapress.ir