عوارض انداختن پاها روی هم هنگام نشستن!
با عوارض انداختن پاها روی هم مانند: فشار خون بالا, فلج عصب پرونئال, واریس و مشکلات لگن و... آشنا شوید.

قرار دادن پاها روی هم هنگام نشستن یک عادت غیر ارادی است.گاهی که از طرز نشستن عادی خسته می شویم ،یا احساس سرما می کنیم به این حالت می نشینیم.اگر چه راحت و در صورتی که برای مدت کوتاهی باشد بی ضرر است اما در طولانی مدت می تواند پیامدهای نامطلوب و گاهی نیز جدی داشته باشد.

 

خطرات قراردادن پاها روی هم:


فلج عصب پرونئال ایجاد می کند

فلج عصب پرونئال(شاخه ای از عصب سیاتیک) یکی از پیامد های گذاشتن پاها روی هم است.علایم آن سختی در حرکت دادن کف پا در قسمت قوزک به علت به وجود آمدن تداخل در عصب پرونئال و کشیدگی عصب و فشرده سازی در قسمت زانو، مفصل، لگن یا قوزک است.این تداخل در عصب می تواند به علت نشستن به یک حالت مانند قرار دادن پاها روی هم به وجود آید.


فشار خون را بالا می برد

نتایج به دست آمده از بررسی های متعدد سال 2010 نشان داده که این عادت نشستن می تواند باعث بالا رفتن فشار خون شود. برای پیشگیری از بروز این گونه مشکل بهتر است از نشستن به این روش صرف نظرکنید.


می تواند باعث از بین رفتن تعادل در لگن شود

با کوتاه تر شدن عضلات قسمت داخلی ران و بلند تر شدن قسمت بیرونی ران حالت تعادل لگن از بین می رود.در نتیجه احتمال جا به جا شدن مفصل وجود دارد.


باعث به وجود آمدن واریس می شود

واریس می تواند علل متعددی از جمله ژن داشته باشد. قرار دادن پا ها روی هم یکی از عوامل بروز واریس است زیرا روی عصب ها فشار وارد می شود و عصب ها باریک تر و ضعیف تر می شوند.در نتیجه جریان خون معکوس و به تجمع خون در پاها منجر می شود.


روی طرز نشستن تاثیر می گذارد

نتایج بررسی ها نشان داده که نشستن با قرار دادن پاها روی هم به مدت سه ساعت در روز می تواند باعث حالت قوز، درد گردن و درد در قسمت تحتانی کمر و ناراحتی در لگن شود.گردآوری:گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع: روزنامه خراسان