بهترین روش مصرف میوه ها برای کاهش وزن
کارشناسان تغذیه می گویند همه چیز چاق کننده است و حتی میوه ها هم از این قاعده مستثنی نیستند و اگر مصرف میوه به شکل درستی انجام نشود می تواند موجب چاقی شود

میوه ها را چگونه بخوریم که چاق نشویم

میوه ها علاوه بر ویتامین های مفید، آنتی اکسیدان ها و فیبر، حاوی کالری، کربوهیدرات و قند هم هستند، از اینرو تعجب آور نیست که عامل چاقی باشند.

 به گفته اَبی لانگر، متخصص تغذیه در کانادا، همه چیز چاق کننده است و حتی میوه ها هم از این قاعده مستثنی نیستند. وی برای نحوه درست مصرف کردن میوه ها به منظور جلوگیری از چاقی، چند توصیه دارد.

اولین توصیه وی این است که باید نسبت به مصرف میوه در هر وعده توجه داشت. وی مصرف دو وعده میوه در روز، در حدود نصف فنجان از برش و قطعات میوه نظیر توت ها، گیلاس ها و خانواده ملون ها نظیر هندوانه و خربزه را توصیه می کند.

همچنین وی مصرف میوه را همراه با یک ماده خوراکی دیگر پیشنهاد می کند. به عنوان مثال ترکیب موز با کره بادام زمینی یا تخم مرغ آب پز، سیب با دو برش پنیر، و زردآلو تازه با مخلوط انواع مغز ها. به گفته وی ترکیب این مواد مغذی، یعنی پروتئین با کربوهیدرات و چربی، به احساس سیری طولانی مدت کمک می کند.

همچنین خوردن میوه های نظیر هندوانه و انگور که مملو از آب هستند، احساس سیری بیشتری در شما ایجاد می کند. اینها میوه هایی هستند که افراد می توانند به اندازه یک کاسه در روز بخورند.


گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع: mehrnews.com