چرا سلولیت فقط در قسمت های خاصی از بدن ایجاد می شود؟
تجمع بافت چربی در ناحیه‌ای از بدن را چاقی موضعی و یا به عبارت دیگر سلولیت می‌نامند. سلولیت اصطلاحی است که برای مشخص کردن توده‌هایی از چربی که معمولاً در باسن، ران و قسمت تحتانی بدن زنان می‌باشد، به کار برده می‌شود.

سلولیت چیست و در کدام قسمت های بدن ظاهر می شود؟

سلولیت های شما کاملا عادی و طبیعی هستند. با این حال یاد گرفته ایم از آن ها بترسیم، منزجر باشیم و به خاطر وجودشان احساس شرمندگی کنیم. در این مقاله می خواهیم در مورد حقایقی در مورد سلولیت صحبت کنیم:

  • سلولیت چیست؟

  • سلولیت از کجا آمده است؟

  • چرا سلولیت فقط در مکان های خاصی از بدن بوجود می آید؟

سلولیت چیست؟

خب، ما می دانیم که سلولیت هنگامی که سلول های چربی بین پوست و بافت عضلانی شما جمع می شود، تشکیل می شوند. کارشناسان معتقدند که فیبرهایی که پوست شما را به ماهیچه ها متصل می کنند ( با سلول های چربی ساندویچ شده در بین پوست و عضله ) سلولهای چربی را به سمت پایین کشیده و همزمان روی پوست فشار می آورند که باعث توزیع نابرابر فشار می شوند. بنابراین شما با چربی ناهمواری مواجه می شوید که به عنوان سلولیت شناخته می شوند.

بیشتر بدانید : درمان چاقی موضعی یا سلولیت چیست؟

سلولیت

سلولیت از کجا آمده است؟

این مسئله ممکن است برایتان عجیب باشد ولی بهتر است به سلولیت به عنوان نتیجه یک فرایند ( کشیدن و هل دادن ) نگاه کنید ( فرورفتگی ها و برجستگی های روی باسنتان ). و چندین مورد در شکل گیری این فرایند تاثیر گذار هستند. علت اولیه قطعا داشتن چربی است و داشتن چربی بیشتر در بدن احتمال ایجاد سلولیت را بیشتر می کند. ولی هر کسی بالاخره مقداری چربی دارد پس هیچ کس از ابتلا به سلولیت در امان نیست.

چرا سلولیت در میان خانم ها شایع تر از آقایان است؟

ما همچنین می دانیم که استروژن (هورمون جنسی زنانه) می تواند بدن شما را به تولید چربی بیشتر تشویق کند که همین مساله توضیح می دهد چرا سلولیت در میان خانم ها شایع تر از آقایان است. و ژنتیک شما هم در این امر دخالت داشته و به نظر می رسد ایجاد سلولیت در بدنتان را تا حدودی به ارث برده اید. پیشرفت ایجاد سلولیت در بدن زنان بعد از سن بلوغ شیوع زیادی دارد و با بالا رفتن سن و شل شدن پوست و کم شدن قابلیت ارتجاعی آن، بیشتر هم می شود.

اگر می خواهید بیشتر بدانید : استروژن، هورمونی که باعث زیبایی زنان می شود 

سلولیت ران

چرا فقط بعضی از نقاط بدن دچار سلولیت می شوند؟

بدن زنان ( که به خاطر هورمون ها و ژنتیک بیشتر مستعد سلولیت هستند) بیشتر تمایل به تجمع چربی در ران ها و باسن دارد. به همین علت سلولیت هم بیشتر در همین قسمت های بدن ایجاد می شود.  اگر بدن شما تمایل به تجمع چربی در شکم یا قسمت های دیگر داشته باشد احتمالا در این قسمت ها شاهد سلولیت بیشتری خواهید بود مثل مردان که بدنشان بیشتر تمایل به تجمع چربی در شکم دارد. شاید این توضیح کامل نباشد ولی به سادگی نشان دهنده علت وجود سلولیت در مکان های خاص بدن در افراد است.

اگر می خواهید بیشتر بدانید : چرا مردان با اضافه وزن شکمشان و زنان ران و باسن شان بزرگ می شود؟

بهتر است به یاد داشته باشید که سلولیت بخشی کاملا طبیعی از روند رشد و افزایش سن است. سلولیت خطرناک و یا نشانه ترسناک یک بیماری ناشناخته نیست. پس نیازی به مخفی کردن و درمان آن ندارید. اغلب کرم هایی که ادعای درمان سلولیت دارند کارساز نیستند و سایر درمان ها به مراتب گران تر از تاثیری که می گذارند، هستند. اگر تا به حال با برجستگی های روی باسنتان کنار نیامده اید وقتش رسیده که با آن ها آشتی کنید. چون قرار نیست جایی بروند!

بیشتر بدانید :  سلولیت چیست و روش های درمان سلولیت کدامند؟

بیشتر بدانید :  کاهش سلولیت با ورزش در زنان

بیشتر بدانید :  بهترین روش درمان سلولیت + علت سلولیت در خانم های لاغر

بیشتر بدانید :  از بین بردن سلولیت برای همیشه با 6 حرکت ورزشی

تهیه و ترجمه:گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
اختصاصی سیمرغ