استفاده از سنگ پا علاوه بر تمیز کردن و لایه برداری پوست پا دارای فواید دیگری نیز هست که در ادامه به فواید استفاده از سنگ پا اشاره می کنیم.

 تاثیر سنگ پا بر بدن چیست؟

مسعودی، متخصص طب ایرانی، درباره فواید استفاده از سنگ پا از منظر طب ایرانی، اظهار کرد: سنگ پا کشیدن نوعی ماساژ سخت است و سنگ‌پا، چرک پوست پا را از بین برده و منافذ پوست را برای پاکسازی کف پا باز می‌کند و به این ترتیب خستگی پا را برطرف می‌کند.

از دیدگاه طب ایرانی در بیماری‌های مربوط به مغز به‌خصوص سردردها، کشیدن سنگ پا مفید است، برای این منظور باید سنگ پا خشن‌تر بوده و با مالش قوی‌تر و مدت طولانی‌تری استفاده شود، مگر آنکه فرد پوست نازکی داشته باشد که سنگ پای خشن را تحمل نکند، اما در افرادی که پوست ضخیمی دارند، بهتر است از زمان ورود به حمام تا انتها، مالش پا‌ها صورت گیرد.

سنگ‌پا باید متخلخل و خشن باشد و بر کف و پاشنه پا کشیده شود، بر اساس مطالعات جدید در علم رفلکسولوژی Reflexology سنگ پا اثر بسیار خوبی بر کل بدن و حتی احشاء داخلی دارد.

تاثیر سنگ پا بر سردرد و بیماری های مغزی

کشیدن سنگ پا موجب کاهش غلظت خون در اندام‌های بالایی بدن می‌شود و باعث کشاندن خون به اندام‌های انتهایی می‌شود به همین دلیل است که موجب کاهش سر‌درد و بیماری‌های مربوط به مغز می‌شود، سنگ پا کشیدن بسیاری از مشکلات روانی مانند افسردگی، بی‌خوابی، فکر و خیال زیاد و... را بهبود می بخشد البته اگر به‌طور مداوم صورت پذیرد.

اگر می خواهید بیشتر بدانید : سنگ پا این بیماری ها را از بین می برد!گردآوری:گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع:tasnimnews.com


 
 

 
X