فعالیت فیزیکی باعث افزایش ترشح اندورفین یا هورمون احساس خوب در بدن می شود و مسلما مردانی که فعالیت ورزشی منظم داشته باشند این احساس خوب را در زندگی به همسرشان هم منتقل می کنند.

زنانی که همسرانی فعال و ورزیده دارند کمتر افسرده می شوند

خانم ها ادعا می کنند شوهرانشان همیشه بهانه ای می آورند و وقت زیادی را در باشگاه ها و تفریح می گذرانند.در حالیکه معمولا مردان اظهار می کنند این کار را نه به قصد خودپرستی و شانه خالی کردن از مسئولیت های زندگی در خانه بلکه صرفا به منظور بهبود روابط خانوادگی انجام می دهند .

تحقیق علمی جدیدی نشان می دهد زنانی که همسرانی فعال و ورزیده دارند بسیار کمتر از افسردگی رنج می برند. در این تحقیق ثابت شده زنانی که دارای همسرانی ورزیده و فعال اند که به طور منظم به ورزش هایی نظیروزنه برداری و دویدن می پردازند؛ احتمالا کمتر از افسردگی رنج می برند .


فعالیت فیزیکی منجر به سلامت روان و احساس خوشایند در زندگی می شود

زنانی که همسران ورزشکار دارند کمتر افسرده می شوند

فعالیت فیزیکی جریانی از اندروفین Endorphins را در مغز تولید می کنند ؛عاملی که سبب داشتن احساسی خوشایند و خوب در فرد می شود و در مجموع روانشناسان معتقدند فعالیت های فیزیکی ارتباط زیادی با سلامت روح دارند.براین اساس فرضیه ای نیزوجود دارد که بر مبنای آن این احساس خوب در مردان با بالا رفتن سن بیشتراز زنان ایجاد می شود .

روانشناسان دانشکده بهداشت عمومی یاله در آمریکا، دریافتند که ورزش منظم مردان تاثیر مثبتی برسلامت روح همسران آنها داشته است. آنها به منظور این تحقیق سطح فعالیت های فیزیکی و خطرابتلا به افسردگی را در بیش از 1200 زن و شوهر و طی دوره ای ده ساله بازبینی کردند. براساس نتایج این تحقیق ، مردان فعال و ورزشکار کمتر از افسردگی رنج می بردند ، همچنین برمبنای تفاوت میزان واکنش زنان ومردان درمورد فعالیت فیزیکی و ورزشی همسرانشان فرضیه محتملی مطرح می کند. بر اساس این فرضیه این موضوع تاثیر بیشتری بر خانم ها دارد.زیرا آنها از روحیه حساس تر و لطیف تری نسبت به همسرانشان برخوردارند.

محقق پروفسورجان مونین از دانشگاه بهداشت عمومی یاله می گوید: موضوعی که دراحساس زوج ها وجود دارد تمایل زیاد هردو به تاثیر گذاری فراوان بر رفتار یکدیگر است. وی همچنین اظهارمی کند که نوع ورزش انجام شده نیز مهم است، خانم ها اغلب ورزش خود را در قالب کارهای روزمره در خانه انجام می دهند.اما آقایان برعکس خانم ها به انجام ورزش های گروهی مانند فوتبال پنج نفره و... تمایل بیشتری دارند.تحقیقات نشان می دهد این گونه ورزش های گروهی برای سلامت روحی بسیار مفید تر هستند.

 اگر می خواهید بیشتر بدانید : راز خوشبختی زوج های خوشبخت، این بار از زبان خودشان!

 اگر می خواهید بیشتر بدانید : اگر از افسردگی رنج می برید، بخوانید

 اگر می خواهید بیشتر بدانید : آنچه درباره خنده نمی دانید

اگر می خواهید بیشتر بدانید : هورمون شناسی عشق را بخوانید 

 اگر می خواهید بیشتر بدانید : افسردگی پنهان پشت چهره بشاش افراد را با 7 نشانه تشخیص دهید!

اگر می خواهید بیشتر بدانید : نشانه های افسردگی کدامند؟ چگونه می توان متوجه این علائم شد؟  گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع: aftabeyazd.ir


 
 

پربیننده های این بخش

 
X