خوردن برف در قدیم به شکل یک سنت در آمده بود اما شرایط آب و هوایی آن دوران با امروز بسیار متفاوت بود. با توجه به این تفاوت ها آیا امروزه می توانیم برف بخوریم؟ بهتر است برای دریافت پاسخ مقاله زیر را مطالعه نمایید.

 می توانیم برف بخوریم؟

مجید حاجی‌فرجی متخصص تغذیه و رژیم‌درمانی در خصوص مصرف و خوردن برف اظهار داشت: در حال حاضر به دلیل آلودگی هوا و وجود ذرات معلق در آن، پس از بارش برف، این ذرات بر روی زمین تجمع پیدا می‌کنند که خوردن برف از لحاظ بهداشتی جایز نیست.

به دلیل اینکه در حال حاضر شرایط جوی به گونه‌ای است که کمتر شاهد بارش برف هستیم، خوردن برف می‌تواند عناصر موجود در هوا را وارد دستگاه گوارش کند که این موضوع باعث بروز بیماری‌های گوارشی و سایر بیماری‌ها خواهد شد.

در زمان‌های قدیم خوردن برف به یک سنت تبدیل شده بود، اما باید توجه کنیم که در آن دوران هوا به این شدت آلوده نبود و بارش چندین باره برف در طول سال باعث می‌شد که میزان آلودگی هوا به شدت کاهش پیدا کند.

برف بخوریم یا نخوریم؟

بیماری‌های ناشی از خوردن برف را نمی‌توان تشخیص داد، به دلیل اینکه آلودگی‌های ناشی از ذرات معلق موجود در هوا و همچنین عناصر فلزی که با بارش برف بر روی زمین می‌نشینند، می‌توانند در افرادی که بیمار هستند، بیماری آنها را تشدید کند.

ذرات معلق موجود در برف دارای سرب است که می‌تواند در درازمدت بیماری‌های عفونی و گوارشی برای افراد ایجاد کند.

اگر می خواهید بیشتر بدانید : روز برفی چه تاثیری بر سلامت دارد؟ + میزان کالری سوزی در برف بازی

اگر می خواهید بیشتر بدانید : آیا واقعا می شود برف را خورد؟!

اگر می خواهید بیشتر بدانید : تاثیر جالب برف و باران و هوای سرد بر توانایی انسان!گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع: farsnews.com


 
 

 
X