افزایش وزن یکی از مشکلاتی است که بسیاری از ما با آن درگیر هستیم، اما همیشه پرخوری یا عدم تحرک باعث افزایش وزن نمی شود. ارتباط بین افزایش وزن و برخی عوامل عجیب را معرفی می کنیم.

افزایش وزن و عوامل عجیب موثر در آن

 آشنا شدن با خط قرمزهای سلامت کمکتان می کند خود را از مشکلات و دردهای غیر ضروری نجات دهید. در ادامه چند مورد از این موارد را که باعث افزایش وزن می شوند به شما معرفی می کنیم.


افزایش وزن و ادرار تیره رنگ

اگر به دستشویی رفتید و ادرارتان زرد رنگ بود نشانه کم آب شدن بدنتان است. اشتباه گرفتن تشنگی با گرسنگی بسیار شایع است و ما معمولا زمانی که باید آب بنوشیم غذا می خوریم. عادت کنید که همیشه با خود یک بطری آب داشته باشید. این کار آب رسانی به بدن را ساده تر می کند و همچنین مقدار کالری که هر روز دریافت می کنید را کاهش می دهد.


افزایش وزن و صبحانه نخوردن

برخی افراد صبح ها گرسنه نیستند و این مشکلی ندارد اما مطمئن شوید در اولین وعده روزتان حتما پروتئین و فیبر وجود داشته باشند تا به تثبیت قند خون کمک کنند. اگر صبح ها عجله داشتید از قبل برای خود وعده ای آماده کنید که بتوانید در حال حرکت استفاده کنید.


افزایش وزن و سر زدن مداوم به یخچال

 افزایش وزن بر اثر این عوامل عجیب

از دفعه پیش که چک کردید تا این بار هیچ اتفاقی در یخچال نیفتاده است. بی حوصلگی و ذهنی که به آن استراحت داده نشده دائما شما را به سمت خوردن یک میان وعده سوق می دهند. وقتی چنین اتفاقی افتاد منتظر اضافه شدن به کالری دریافتی خارج از برنامه باشید. بر اساس برنامه غذا بخورید تا متوجه شوید چه زمان هایی باید غذا خورد. با این کار دیگر از سر بی حوصلگی به سراغ غذا نخواهید رفت.


 افزایش وزن و بیدار شدن با بی حالی

خواب بی کیفیت می تواند منجر به مشکلات بسیاری برای سلامت شود. برای خود یک برنامه خواب منظم در نظر بگیرید و استفاده از تلویزیون، کامپیوتر و گوشی همراه را یک تا دو ساعت قبل از خواب به حداقل برسانید. بیاموزید که شب ها قبل از خواب بدون استفاده از تکنولوژی به خود آرامش دهید تا خوابی مناسب را تجربه کنید. با این کار برای کارهای فردا انرژی بیشتری خواهید داشت از جمله ورزش.


افزایش وزن و چندین مرتبه در روز وزن کردن

 افزایش وزن بر اثر این عوامل عجیب

این یکی از اشتباهات شایع افراد مبتدی است. انتظارات بالا است و تغییرات استرس بالایی را منتقل می کند. به همین دلیل است که تاکید می کنیم آهسته پیش بروید، چون کاهش وزن سریع باعث می شود دوباره وزن بازگردد. پیدا کردن راهی برای حفظ آرامش و صبوری در طول فرآیند برای کسب موفقیت طولانی مدت بسیار مهم است. بنابراین سعی کنید خود را به حداقل یک مرتبه وزن کردن در روز محدود کنید با این حال بهتر است وزن کردن را یک یا دو هفته یکبار انجام دهید به این شکل خود را از بار فشار روزانه خلاص می کنید.


افزایش وزن و دیر غذا خوردن

دیر وقت غذا خوردن معمولا به اضطراب و استرس مربوط می شود و گرسنگی واقعی نیست. با این حال اگر واقعا احساس گرسنگی می کنید بهتر است یک میان وعده سبک مانند یک مشت آجیل میل کنید تا رفتن به رخت خواب برایتان ساده تر شود.گرد آوری : گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع : kermany.com


 
 

 
X