قد بلند بودن در کنار تمام مزیت هایی که دارد گاهی باعث مشکلاتی میز می شود و بروز برخی بیماری ها در افراد قد بلند بیشتر است که در ادامه به بررسی این موضوع پرداخته می شود

چرا قدبلندها بیشتر سرطان می گیرند؟

گروهی از متخصصان علوم پزشکی در آمریکا در بررسی‌های اخیر خود دریافتند افراد بلند قد در معرض فزاینده ابتلا به سرطان هستند و این امر تا حدودی می‌تواند به این دلیل باشد که در بدن آنان تعداد سلول بیشتری وجود دارد که ممکن است در معرض این بیماری قرار بگیرند.

متخصصان آمریکایی در این آزمایشات به ارزیابی مردم سه قاره پرداخته و دریافتند که خطر ابتلا به سرطان در زنان و مردان به ازای هر ۱۰ سانتی‌متر افزایش قد، ۱۰ درصد بیشتر می‌شود.

فرد زمانی به بیماری سرطان مبتلا می‌شود که سیستم طبیعی کنترل بدن در رشد سلول‌ها متوقف شود که این وضعیت به تولید غیرطبیعی سلول‌ها و تشکیل تومورهای سرطانی منجر می‌شود.

قد بلندی و قد کوتاهی

در این بررسی آمده‌ است: خطر ابتلا به چند نوع سرطان در میان افراد بلند قد بیشتر است زیرا در بدن آنان تعداد سلول بیشتری وجود دارد و بنابراین احتمال اینکه این سلول‌ها سرطانی شوند افزایش پیدا می‌کند.

به گزارش ژاپن تودی، به گفته محققان می‌توان این برداشت را داشت که این خطر بیشتر بر اساس فاکتورهای ژنتیکی تعیین می‌شود و شیوه مشخصی برای کاهش دادن آن وجود ندارد.


بیشتر بدانید : سرطان را با این ورزش ها درمان کنید

بیشتر بدانید : علائم سرطان را بشناسید و قبل از پیشرفت درمانش کنید

بیشتر بدانید : این عفونت ها سرانجام به سرطان ختم می شوند


گردآوری : گروه سلامت سیمرغ 
seemorgh.com/health
منبع : isna.ir


 
 

 
X