طول عمر تمام افراد به عوامل زیادی بستگی دارد که یکی از این عوامل شخصیت افراد است، به ویژه در نوجوانان شخصیت آنها ارتباط مستقیم با طول عمر آنها دارد که در ادامه به آنها می پردازیم 

 پیش بینی طول عمر نوجوانان از روی شخصیت آنها

کارشناسان براساس نتایج یک مطالعه جدید ادعا کرده‌اند که طول عمر نوجوانان را می‌توان از روی شخصیت آنها پیش‌بینی کرد. این مطالعه نشان می‌دهد نوجوانان دبیرستانی که روحیه همدلی و شخصیت آرام دارند و به لحاظ هوشی کنجکاو هستند در مقایسه با سایر همسالان خود که کمتر از این ویژگی‌های شخصیتی بهره‌مندند، احتمال اینکه تا ۵۰ سال آینده عمر کنند به مراتب بیشتر است.

کارشناسان می‌گویند: هر چند این یافته ثابت نمی‌کند که به طور قطع، داشتن چنین خصایصی در نوجوانی باعث طول عمر افراد می‌شود اما رابطه بین این دو عامل در این مطالعه آشکار شده است.

بنیامین چاپمن، نویسنده این مطالعه و استادیار دپارتمان‌های روانشناسی و علوم بهداشت عمومی در مرکز پزشکی دانشگاه راچستر در نیویورک خاطر نشان کرد: اساسا ما متوجه شدیم دانش‌آموزان دبیرستانی که ویژگی‌های شخصیتی سازگارتری دارند خطر مرگ در آنها طی نیم قرن آینده کمتر است.

خانواده شاد

به گزارش یونایتدپرس، در نظرسنجی اول علاوه بر آرامش و تکانشی بودن، سطح حساسیت اجتماعی نوجوانان و ویژگی‌های دیگری نظیر روحیه رهبر بودن، پرانرژی بودن، اعتماد به نفس، تندرستی، اجتماعی بودن، کنجکاوی فکری و بلوغ این نوجوانان اندازه‌گیری شده است.

چاپمن می‌گوید: کارشناسان ما تک تکِ این صفات را مورد ارزیابی قرار داده‌اند و مشخص شد که آرامش داشتن با کاهش خطر مرگ زودرس مرتبط است. جزئیات بیشتر این مطالعه در مجله "همه‌گیرشناسی و سلامت جامعه" منتشر شده است.

 بیشتر بدانید : راز طول عمر در رعایت این 15 نکته آسان است!!

بیشتر بدانید : 7 راز طول عمر را می شناسید؟

بیشتر بدانید : افزایش طول عمر با 14 توصیه از زبان پزشک 104 ساله ژاپنی

بیشتر بدانید : افزایش طول عمر با 5 عادت ساده


گردآوری : گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع : isna.ir


 
 
 

 
X