دو عادت خطرناک برای بیماران قلبی که باعث حمله مجدد می شوند
حمله قلبی مشکلی است که به طور ناگهانی و بدون علائم اولیه بروز می کند، اما مراقبت های بعد از حمله قلبی بسیار مهم هستند

تشدید بیماری قلبی با دو عادت مخرب

از هر 10 بیماری که تجربه حمله قلبی شدید را از سر گذرانده اند، یکی از آن‌ها طی یک سال بعد از حمله از دنیا خواهد رفت. این آمار قابل تامل باعث شد تا گروهی از محققان برای اولین بار سراغ عادات غذا خوردن بیماران دچار حمله قلبی شدید بروند تا ببینند آیا می‌توانند عادات مشخصی را که ریسک حمله مجدد یا مرگ در این گروه از بیماران رقم می‌زند مشخص سازند. نتایج این پژوهش که به تازگی و در نشریه جامعه کاردیولوژی اروپا منتشر شده، بسیار قابل تامل است.

نتایج این پژوهش نشان می‌دهد  58 درصد افرادی که طی یک ماه بعد از حمله اولیه، دچار مشکلاتی چون حمله مجدد، درد شدید در قفسه سینه یا مرگ شده‌، اهل خوردن صبحانه نبوده‌اند. علاوه بر آن 51درصد افراد، بسیار دیروقت و نزدیک به ساعت خواب خود، شام‌ می‌خوردند.

و در نهایت 41 درصد افرادی که دچار مشکل مجدد طی یک ماه اول بعد از ترخیص شدند، هر دو این عادات را داشتند. بر مبنای این نتایج این محققان بر این باورند که خوردن صبحانه به صورت منظم و صرف وعده شام با فاصله دو ساعته از زمان خواب، می‌تواند به این گروه از بیماران کمک کند تا زندگی باکیفیت‌تری را بعد از حمله اولیه تجربه و خطرات کمتری نیز آن ها را تهدید کند.


بیشتر بدانید : نشانه های عجیب بیماری قلبی

بیشتر بدانید : علائم بیماری قلبی که فکرش را هم نمی کنید

بیشتر بدانید : کدام قلب درد واقعا درد قلبی است؟!


گردآوری : گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع : khorasannews.com