اگر همیشه احساس خستگی و کسلی میکنید،از کنار آن راحت عبور نکنید،شاید علتی دارد و علائم یک بیماری است.در این مطلب با این بیماری های احتمالی آشنا میشوید

بیماری هایی که در آن احساس خستگی میکنید

ابتلا به برخی بیماری‌ها در مراحل اولیه با ایجاد خستگی در افراد نمایان می‌شود و توجه به این امر می‌تواند از پیشرفت‌ بیماری‌ها جلوگیری کند.

کارشناسان هشدار می‌دهند وجود احساس تنبلی، بی‌انگیزگی، بی‌تفاوتی و عدم علاقه به کار می‌تواند در درازمدت نشان‌دهنده ابتلای افراد به بیماری‌های قلبی، افسردگی و حتی سکته مغزی باشد.
به طور معمول بی‌علاقگی و تنبلی نشان‌دهنده افسردگی معنا می‌شود،اما در همه موارد این طور نیست.

کارشناسان با تحقیق بر روی افراد مبتلا به انواع بیماری‌ها از جمله بیماری لایم، سندروم خستگی مزمن، بیماری پارکینسون و بیماری MS دریافته‌اند اکثر این افراد دچار خستگی مزمن هستند.

خستگی در افراد مبتلا به بیماری‌های قلبی به دلیل کاهش جریان خون به بخش‌های مختلف بدن از جمله عروق مغز است.

همچنین در افراد مبتلا به بیماری زوال عقل به دلیل تغییرات مغزی افراد معمولاً با علائمی چون بی‌توجهی به محیط اطراف، بی‌انگیزگی و بی‌احساسی مواجه می‌شوند.

یکی دیگر از دلایل بی‌احساسی و تنبلی در افراد بروز استرس شدید در آنها است که سبب تغییر در قسمت هیپوتالاموس مغز می‌شود و به این ترتیب سیستم پاداش‌دهی مغز آنها دچار تغییر شده و آنها نسبت به محیط پیرامون بی‌احساس می‌شوند.

کارشناسان در خصوص افراد مسن با سابقه بیماری قلبی، کاهش جریان خون و اختلال در دوپامین را عامل اصلی بی‌انگیزگی نام برده‌اند.

بر همین اساس پزشکان به افراد توصیه می‌کنند در صورت مشاهده بی‌علاقگی در افراد سالمند حتماً با پزشک متخصص تماس بگیرند.


بیشتر بدانید : ۱۲ علت خستگی مفرط و راه های غلبه بر آن ها

بیشتر بدانید : دیسانیا Dysania چیست؟ + علت خستگی و خواب آلودگی روزانه

بیشتر بدانید : چرا همیشه خسته ام؟ چطور از خستگی مزمن خلاص شویم؟


گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع:mehrnews.com