کاهش وزن و لاغر شدن یکی از مهم ترین وسواس های همه ماست که تلاش زیادی برای آن می کنیم، در این مطلب به نکاتی اشاره می شود که رعایت آنها در زمان خواب به کاهش وزن کمک می کند

کاهش وزن در خواب 

در طول شب بدن شما بین 300 تا 400 کالری انرژی می‌سوزاند! این میزان کالری تقریباً برابر با مقدار انرژی‌ است که شما با یک ساعت دویدن مصرف می‌کنید. موارد زیر عادت‌های خاصی است که پایبندی به آن ها قبل از خواب می‌تواند کاهش وزن به دنبال داشته باشد.


لاغر شدن به وسیله خوابیدن در اتاق سرد

نگه داشتن دمای اتاق خواب در حدود 18 درجه سانتی‌گراد در طول شب سوخت و ساز بدن را تقویت می‌کند. محیط خنک‌تر، سلول‌های چربی قهوه‌ای را فعال می‌کند. وقتی در یک اتاق سرد می‌خوابید، بدن‌تان برای حفظ گرمای خود شروع به سوزاندن انرژی بیشتری می‌کند و شما هنگام صبح کاهش وزن خواهید داشت.


کاهش وزن با انگور

انگور به دلیل دارا بودن ماده خاصی به نام رسوراترول به سوزاندن کالری کمک می‌کند. این ماده، چربی سفید بد را به چربی قهوه‌ای خوب تبدیل می‌کند. هنگام خواب، بدن برای گرم نگه داشتن خود چربی قهوه‌ای را می‌سوزاند بنابراین با خوردن انگور قبل از خواب، به جای ذخیره چربی، از شر چربی اضافی خلاص خواهید شد.


ساعات خواب منظم برای کاهش وزن

براساس مطالعات، برنامه خواب نامنظم با افزایش زیاد وزن مرتبط است. به طور طبیعی هورمون ملاتونین که در فعال شدن سلول‌های چربی قهوه‌ای و سوزاندن کالری نقش دارد به ما می‌گوید کی باید به رختخواب برویم.

ساعات خواب نامنظم، باعث به هم خوردن نظم تولید ملاتونین می شود و شما را از خواب باکیفیت محروم می‌کند. درنتیجه ممکن است صبح احساس خستگی کنید و برای افزایش انرژی خود تمایل به مصرف مواد پرکالری داشته باشید.


مصرف تنقلات پروتئینی برای کاهش وزن

خوردن تنقلات قبل از خواب اگر به درستی انجام شود کار اشتباهی نیست. مصرف مواد غذایی غنی از پروتئین مثل ماست یونانی، پنیر کم چرب، گوشت کم چرب یا کره بادام زمینی قبل از خواب، سرعت سوخت و ساز را در بدن افزایش می دهد و به رشد ماهیچه ها کمک می‌کند.


کاهش وزن با تمرینات قدرتی

ورزش بدنی بهترین راه برای از بین بردن استرس و افزایش سوخت و ساز قبل از خواب است. ثابت شده است که انجام همه تمرینات ورزشی  قبل از خواب می‌تواند سوخت و ساز بدن را افزایش دهد اما تمرینات مقاومتی به شما در سوزاندن چربی نیز کمک می کند.

پرداختن به شنا یا وزنه‌برداری احتمالا بهترین راه حل کاهش وزن در اواخر شب است. این ورزش ها موجب سوزاندن کالری می شوند و این سوختن کالری حتی هنگام خواب هم ادامه می یابد.


نوشیدن چای گیاهی

انواع خاصی از چای‌ها می‌توانند به شما در کاهش وزن در هنگام شب کمک کنند. مسلما این چای‌ها جادو نمی‌کنند بلکه با تقویت سلامتی شما اندام تان را متناسب‌تر می‌سازند. دارچین با التهاب مقابله و از نفخ  در هنگام صبح جلوگیری می‌کند. نعناع باعث کاهش اشتها می‌شود و کمک می‌کند از خوردن میان‌وعده خودداری کنید. بابونه هضم غذا را بهبود می‌بخشد و به اعصاب‌تان آرامش می‌دهد.         

بیشتر بدانید : برای کاهش وزن 5 کیلویی چقدر باید پیاده روی کنیم

بیشتر بدانید : بهترین غذا های کاهش دهنده وزن، لیست کامل

بیشتر بدانید : کاهش وزن مجاز در ماه چند کیلو است؟             


گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع: khorasannews.com


 
 

پربیننده های این بخش

 
X